Közel 200 millió forintos fejlesztés a BGF-en

192,8 millió forintból újította fel sportcsarnokát a Budapesti Gazdasági Főiskola. A fejlesztés során a pályába süllyeszthető színpadot is építettek, így az épület akár kisebb koncerteknek is helyet adhat. A multifunkciós feladatokat ellátó csarnok alapvetően a hallgatók sportolási céljait, közösségi programjait szolgálja majd, de a BGF esetenként lehetőséget biztosít majd az épület bérbe vételére is.

A 484 négyzetméter alapterületű, 1960-as években épült sportcsarnok vagyonkezelői joga 1992-ben került a Budapesti Gazdasági Főiskola jogelődjéhez, a Külkereskedelmi Főiskolához. Az épület azóta kihasználatlanul állt, mivel romos állapota miatt oktatási, sportolási és szabadidős tevékenységre alkalmatlan volt.

A rekonstrukciót 2009-ben kezdték el, amelynek eredményeképpen egy új, korszerű, többfunkciós közösségi teret alakítottak ki a XVI. kerületi épületben. A beruházás összértéke 192,8 millió forint, amelyhez az Oktatási és Kulturális Minisztérium 30 millió forintos céltámogatással járult hozzá. A felújítás során korszerű technológiákat és anyagokat alkalmaztak, így az épület energiafelhasználását harmadára csökkentették, az épület bruttó hasznos területe pedig 555 négyzetméterre bővült.

A felújított épület elsősorban a hallgatók sport- és szabadidős tevékenységét szolgálja majd, de a Főiskola tervei szerint igény esetén bérbe is adják az épületet. A 35 négyzetméteres süllyeszthető színpadnak köszönhetően a csarnok kulturális rendezvények helyszínéül is szolgálhat majd.

Az épület ünnepélyes átadására április 30-án került sor, amelyen részt vett többek között Kovács Péter, a XVI. kerület polgármestere is, aki elmondta: “A Külkereskedelmi Kar jelentős szerepet tölt be a kerület oktatási és társadalmi életében, ezért fontos számunkra, hogy az intézmény dolgozói és a hallgatói egyaránt jól érezzék magukat ebben a városrészben. Éppen ezért rendkívüli öröm számunkra, hogy a Budapesti Gazdasági Főiskola egy olyan épülettel gazdagodott, amely színvonalas sportolási és kikapcsolódási lehetőségeket nyújt a jövő nemzedékének.”

Sándorné Dr. Kriszt Éva, a BGF rektora hozzátette:“A Főiskola számára kiemelt fontosságú, hogy hallgatóinak megfelelő kikapcsolódási lehetőségeket biztosítson, hiszen a sport, a rendszeres testmozgás, a minőségi szellemi szórakozás olyan mind segít a tanulásban való helytállásban. Bízunk benne, hogy a főiskolások, kollégisták örömmel használják majd a sportcsarnokot, és hamarosan sok színvonalas rendezvény helyszíne lehet az épület.”