A Quantum csendje: Soros György nem akar többet bizniszelni
Soros György, mint hedge fund manager, felhagy tevékenységével és visszaadja az általa kezelt pénzeket befektetőinek. Milliárdjait mostantól csak családja és saját maga részére fekteti be. A Bloomberg TV szerint a hedge fundokra vonatkozó új szabályok szorítják Sorost a lépés megtételére.
A 80 éves magyar származású hedge fund manager befejezi a közel négy évtizedes tevékenységét, és befektetési alapja, a Quantum Fund ezután a családi vagyon kezelésével foglalkozik majd – értesült a Bloomberg.
Soros befektetési igazgatója, Keith Anderson, aki 2008 februárja óta dolgozott ebben a pozícióban, szintén elhagyja a céget a Bloomberg szerint. A döntést az új szabályozással indokolták a hírügynökség szerint. Soros kevesebb, mint 1 milliárd dollárt ad vissza a társtulajdonos külső befektetőinek még ez év végéig – áll abban a levélben, amelyben erről értesítették az érintetteket. A Quantum, amely 1969 óta – amióta az alap elődjét elindította útján – átlagosan évente mintegy 20 százalékos hozammal működött, az utóbbi 18 hónapban nem szerepelt valami jól – írja a Bloomberg egy, az alap működését ismerő forrásra hivatkozva.
Eszerint a Quantum körülbelül 6 százalékot vesztett, miután 2010-ben 2,5 százalékos nyereséget könyvelt el. Ezzel szemben más, hasonló profilú alapok 5,6 százalékos nyereséggel működtek az elmúlt másfél évben a chicagói Hedge Fund Research Inc. adatai alapján. Soros, amely több mint 24,5 milliárd dollár saját és családi vagyont kezel, nem kommentálta a lap értesülését.

Új szakaszba lépett a Novus Liget: már beköltöztek az első lakók a rendkívül energiahatékony, kertvárosi otthonokba
Iroda

Amikor az iroda már nem költség, hanem stratégiai előny: így írják át a cégek a működés szabályait

Már nem akarnak évekre beragadni a cégek: ezért robbanhatnak be a szolgáltatott irodák

Teljesen átalakul az irodapiac: ami jön, arra kevesen vannak felkészülve

Az iroda már nem csak helyszín: így formálja át a piacot a rugalmasság, a wellbeing és a fenntarthatóság
Raktár

Sikerre építve jön a következő szint: az APCT Condo után indul az APCT Trigo Maglódon

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

A magyar beruházó döbbenetes tempóban pörgeti az ingatlanfejlesztéseket
Otthon

Kijózanító számok az ingatlanpiacról: a befektetők profitjának 80%-át nem a bérlők termelték meg

Van, aki csak 26 forintot kapott, másnak 11,5 milliót írtak jóvá: elképesztő különbségek derültek ki a rezsikedvezménynél

Otthon Starttal is megvehető családi házak: 4 különleges ingatlan, ami most rengeteg vevő figyelmét felkeltheti

Azonnali kormányzati lépéseket ígér az új miniszter: hétfőn már a kabinet elé kerülhet az azbesztügy
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Amikor az iroda már nem költség, hanem stratégiai előny: így írják át a cégek a működés szabályait

Amikor az iroda már nem teher, hanem versenyelőny: így változtatják meg a cégek a játékszabályokat

Irodapiaci fordulat 2026-ban: a hibrid munka, az MI és a zöld minősítések együtt formálják az irodák jövőjét

Fordulat az ingatlanpiacon: gyenge január után beindult a roham, tavaszra felpöröghet a kereslet
Retail

Saját részvényeit vásárolja vissza a Telekom
Legfeljebb ötven milliárd forintig vesznek részvényeket.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





