Semleges hírek az Orco-tól – Még nincs hivatalos NAV
Nyilvánosságra hozta 2007-es forgalmát az Orco Property Group. Az ingatlanfejlesztő árbevétele 57 százalékos emelkedést produkálva 270.8 millió euró lett. A hivatalos nettó ptofit és a NAV adatokra még várnunk kell, de a társaság elnöke közölte várakozásait ezeket illetően is.
A cég eredményei a várakozásoknak megfelelően jól alakultak, az Orco tevékenységei közül a bérbeadás produkálta a legnagyobb növekedést, ami egyáltalán nem meglepő, hiszen a társaság 2007-ben sok akvizíciót hajtott végre, egy sor új ingatlan került a tulajdonába. A legkisebb növekedést továbbra is a hotel- és lakóingatlan üzletág könyvelhette el a 2007-es évre.
Az Orco nettó profitjára és a NAV-ra továbbra is várnunk kell, azonban a Jean-Francois Ott elnök közölte várakozásait. Ezek szerint a cég 104 eurós egy részvényre jutó NAV-ra és 100 millió eurót meghaladó nettó profitra számít a 2007-es évet illetően. A 100 millió eurót meghaladó nettó profit 2-2-5 százalékos emelkedést jelentene 2006-hoz képest.
A 104 eurós egy részvényre jutó NAV 10 százalékos csökkenést jelentene 2007 első félévéhez képest, míg év/év alapon kb. 5 százalékos emelkedést hozna. Jean-Francois Ott arról nem beszélt, hogy az első félévhez viszonyított csökkenést mi okozta, így a hivatalos független értékbecslés végeredményééig várnunk kell, hogy tisztán lássunk az ingatlanportfólió értékváltozásának kérdésében.
Jean-Francois Ott a közleményében hangsúlyozta, hogy az Orco a 2008-as évben elsősorban a már folyamatban lévő fejlesztések befejezésére, menedzselésére, valamint a költségstruktúra optimalizására fókuszál. Ebből egyértelműen arra következtethetünk, hogy 2008-ban az Orco nem annyira az akvizíciókra koncentrál majd, hanem a 2007-es akvizíció és növekedés konszolidlására fordítja energiáit.

Lassan kirajzolódik Újbuda új arca: látványos szakaszba ért a Revital Park építése
Iroda

Már nem csak egy hely, ahol dolgozni kell: ezért választ egyre több cég szolgáltatott irodát

5+1 érv a szolgáltatott iroda mellett, amit egyre több cégvezető ismer fel

Az iroda már nem csupán munkahely: ezért fordul egyre több vállalat a szolgáltatott irodák felé

Vége a hosszú irodabérletek korszakának? Egyre több cég választ rugalmasabb megoldást
Raktár

Lassult a kereslet, de nem állt le az ipari ingatlanpiac

Kiadó raktárt keresel? Így találhatsz néhány kattintással több ajánlatot egyszerre

Sikerre építve jön a következő szint: az APCT Condo után indul az APCT Trigo Maglódon

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban
Otthon

Most még nem látod, de súlyos számlát hozhat a nyári hőség: ezekre a hibákra csak hetekkel később derülhet fény

Hónapok óta nem kell senkinek a lakásod? Lehet, hogy egyetlen fotó miatt bukod el a vevőket

Megtorpant a brutális lakásdrágulás: végre olcsóbbak lettek a lakások?

Így reagált a lakáspiac a kormány nagy bejelentéseire: megszólaltak a szakértők
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Az irodapiac új korszakba lépett: már nem az a kérdés, kell-e iroda, hanem az, hogy milyen

Kiadó raktárt keresel? Így találhatsz néhány kattintással több ajánlatot egyszerre

Vége a többéves irodabérletek korszakának? Egyre több vállalat vált rugalmas megoldásokra

Új irodát keres a céged? Így találhatod meg gyorsabban a megfelelő helyet
Retail

Így alakul a boltok nyitvatartása az ünnepi hétvégén: ezek az üzletek lesznek nyitva
Mutatjuk a részleteket.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





