Rendőröket is bevetne az önkormányzat a CET visszaszerzésére

A Fővárosi Önkormányzat másfél milliárd forintos bírsággal büntetné a CET beruházóját, és akár rendőri erővel venné vissza az épületet. A beruházó szerint viszont az épülettel minden rendben, és a Városháza miatt csúszik az egy éve kész épület átadása. – írja az InfoRádió.

Az InfoRádió úgy tudja, hogy a Fővárosi Közgyűlés a következő, várhatóan március végi ülésén dönt arról, hogy a Városháza szerint a fővárossal jogviszonyban nem álló Porto Investment Hungary Kft. által előkészített bérleti szerződéseket nem köti meg, mivel a CET műszaki állapota miatt a használatba vétel egyre bizonytalanabb. Szűcs-Somlyó Mária, a Főpolgármesteri Hivatal kommunikációs igazgatója megerősítette, hogy az önkormányzat jogellenes közterület-használat miatt másfél milliárd forintos bírsággal büntetné a beruházót, és akár rendőri erővel venné vissza az épületet. A kivitelező megfellebbezte a döntést.


Sajtóhírek szerint a cég milliárdos összeggel tartózik az egyik alvállalkozónak, amely emiatt lezárta az épületet, és bekerítette annak környékét. A Magyar Nemzet arról írt, hogy az ingatlan a kivitelezés hiányosságai miatt folyamatosan beázik, ráadásul az Elektromos Művek a sokmilliós elmaradás miatt kikapcsolta a szolgáltatást, a nagy összegű kártérítés miatt később mégis fizettek.  Márton Imre, a Porto ügyvezetője szerint viszont erről szó sincs, és a helyzetért személyesen Bagdy Gábor főpolgármester-helyettes a felelős. A cégvezető kiemelte, hogy a főpolgármester-helyettes annak ellenére zárkózik el a megegyezéstől, hogy az önkormányzat birtokbavételi kérelmét egyszer már elutasította a bíróság. A Fővárosi Közgyűlés múlt heti ülésére beterjesztett, majd visszavont előterjesztés szerint az ingatlan nem teljesen úgy épült meg, ahogy azt a szerződésben vállalta a kivitelező. A Porto ügyvezetője szerint a szakhatóságok igazolják, hogy használatra alkalmas állapotban van az épület, a még hiányzó szakhatósági eljárások pedig kizárólag a fővárosi önkormányzat mulasztásai miatt szakadtak meg. A közgyűlésben végül nem került napirendre az ügy, mert Bagdy Gábor visszavonta az előterjesztését a sajtóban megjelenő félrevezető, téves információk miatt. A Városháza szerint 8,5 milliárd forintért felépített épület rossz minőségben és késve készült el, ráadásul a fizetési konstrukció hátrányos a fővárosnak.