Kgfb – Mi történik, ha csődbe megy a biztosító?

Szerdán a Vám- és Pénzügyőrség lezárta a nyomozást a MÁV ÁBE ügyében. A vizsgálat szerint összesen több mint 1 milliárdot sikkasztottak el a biztosítótól. Sikkasztás, pénzmosás és hűtlen kezelés miatt eljárás indul az Intéző Bizottság elnöke ellen, nagyobb kérdés azonban, hogy mi történik a biztosítottakkal?

A MÁV ÁBE tevékenységét 2008 áprilisától függesztette fel  a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF). Az indok: a biztosító nem rendelkezett a megfelelő működéshez szükséges tartalékkal.

Mint utóbb kiderült, ez a cégnél elkövetett, nagy összegű sikkasztás és hűtlen kezelés miatt következett be, az ügyben hat gyanúsítottat vettek őrizetbe a szerdai bejelentés szerint. Az Egyesülettel szembeni kárigények kielégítésére eddig 666 millió forintot utalt vissza a nyomozóhatóság. A biztosítót a PSZÁF döntése alapján a Hitelintézeti Felszámoló Közhasznú Társaság számolja fel, az eljárás 2008 augusztusában kezdődött.

A PSZÁF ekkor kivizsgálta az ügyet és úgy találta, hogy nem követett el hibát, amikor hagyta, hogy a MÁV ÁBE idáig jusson. A pórul járt biztosítottak más céghez szerződtek, de a MÁV ÁBE működésének ideje alatt okozott balesetek kárainak rendezésén ez nem segít. Ezév január végéig a biztosítósítók közös káralapját működtető Magyar Biztosítók Szövetségéhez (Mabisz) 1,87 milliárd forintnyi kárigényt jelentettek be olyan ügyekben, amelyekben MÁV-biztosított balesetezett külföldivel.

A cikket tovább olvashatja itt.