Biztató jelek a turizmusban: Utazás 2012
Megnyílt tegnap a 35. Utazás kiállítás a Hungexpón, a turisztikai vásáron és kísérő rendezvényein 22 ország csaknem 500 kiállítója várja vasárnapig a szakmát és a nagyközönséget.
A szervezők 60 ezer látogatóra számítanak. „Az, hogy a válság ellenére sem volt kérdés a kiállítás megrendezése, azt mutatja, hogy a turisztikai szolgáltatók mellett az önkormányzatok és az állam is töretlenül bízik az iparág jövőjében” – mondta Bánki Erik , az Országgyűlés turisztikai bizottságának elnöke. Emlékeztetett: tavaly a szállodákban regisztrált külföldi vendégek száma több mint 9 százalékkal nőtt.
Bánki Erik szerint júniusban döntés születhet egy ötezer fő befogadására alkalmas kongresszusi központ megépítéséről. A Magyar Utazásszervezők és Utazásközvetítők Szövetsége szerint sokat segítene a szakmának, ha a készülő turizmus- törvényben a jogosulatlan idegenvezetés szankcionálásának mértékét az EU-ban szokásos 4000 eurós összeghez igazítanák.

Négy új otthon, négy életstílus – városi, balatoni és kertvárosi lakóparkok, ahol élmény a mindennap
Iroda

Rugalmas irodamegoldások: a modern vállalkozások új kedvence

Modern irodák Budapest XIII. kerületében – Rugalmas megoldások a Metropol Office-ban

Szolgáltatott iroda: a legkényelmesebb megoldás a modern vállalkozások számára

A Gránit Alapkezelő fókuszában a zöld jövő: átfogó fenntarthatósági fejlesztések a Grandum Ingatlankezelő portfóliójában
Raktár

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév

Harmincszoros bővülés – 15 500 négyzetméterre költözik az iLogistic a CTPark Budapest West logisztikai és ipari parkban

Kelet-Európa a logisztika új motorja – Magyarország a régió központi szereplőjévé válhat

Új magyar raktár a világ legnagyobb logisztikai vállalatánál: megkezdte működését a DSV környezetbarát szigetszentmiklósi raktára
Otthon

Kiderült, mi vár az Otthon Startra 2026-ban – jönnek a nagy könnyítések és az új lakásboom!

Új építésű, családbarát lakások Zugló zöld szívében – költözz be még idén az Albion32-be!

Megszólaltak a magyarok: az Otthon Start mindent visz – inkább hitel, mint albérlet!

Maradj képben a lakásárakkal – az OtthonTérkép app figyel helyetted!
Dizájn

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje

Ezzel soha ne pucold a mosógépet, mert tönkreteszi – Kevesen tudják, hogy milyen nagy kárt okozhat

Ezt sokan elmulasztják a házukkal kapcsolatban, pedig több százezres büntetés járhat érte: figyelmeztet a NAV
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

Rugalmas irodai megoldás a jövő vállalkozásai számára

Statikus tervező mérnököt keres a KreaBIM Kft. – alkotói szemléletű, változatos projektek Dunakeszin

Víz-, gáz-, fűtésszerelő munkatársat keres az Eurogart Kft. Budapesten

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév
Retail

A kereskedelmi ingatlanpiac 2026-ban: kitart a mérsékelt optimizmus
A Deloitte legfrissebb nemzetközi felmérése szerint a kereskedelmi ingatlanszektor számos kihívással néz szembe, ugyanakkor 2026-ban bővülhetnek azok a cégek, amelyek
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





