Műjégpálya: a főváros felmondta az építési szerződést
Azonnali hatállyal felmondta az építési szerződést a főváros a Hérosz Építőipari Zrt.-vel a városligeti jégpálya rekonstrukciójának ügyében.
A közlemény szerint a felmondásban rögzítették, hogy a főváros felhívásai ellenére a vállalkozó nem teljesített szerződésszerűen. Mint írták, “ezért az építési szerződésben foglalt feladatok hiba és hiánymentes elvégzését, azaz a szerződés tárgyát képező feladat, mint osztatlan szolgáltatás teljesítését – a vállalkozó felelősségi körében felmerült okból – meghiúsultnak tekintjük”.
A főváros által kiadott zöld és fehér könyvben a műjégpályával kapcsolatban azt írták, az előző városvezetés a rekonstrukció tervezése során figyelmen kívül hagyta az épület műemléki jellegét és az ebből adódó szakhatósági követelményeket, ami több esetben többlet- és pótmunka igénnyel járt a kivitelezés során. A szükséges pótmunkák és az elmaradó munkák költségeinek különbsége 110 millió forintra becsült.
A Városligeti Műjégpálya legutóbb a 2008-2009-es téli szezonban üzemelt. Felújítása 4,7 milliárd forintba került, amelynek kétharmada uniós támogatás. Az eredeti átadás tavaly augusztus 31-én lett volna, ez azonban a műemlék-felügyelet pótlólag elrendelt munkálatai miatt kitolódott. A jégpályát tavaly december 13-án két hétre ideiglenesen megnyitották, január 6. és 8. között pedig itt tartották a gyorskorcsolya Európa-bajnokságot.
A Városligeti tó egy részén kialakított korcsolyapályát 1870-ben Rudolf koronaherceg nyitotta meg, amelyet már a kezdetektől hatalmas lelkesedéssel vett birtokba a főváros közönsége. Az első “korcsolyacsarnokot” a tó partján felállított kis fabódé testesítette meg, ami 1874-ben leégett. Ezek után a városvezetés engedélyt adott egy új épület megépítésére, amely Lechner Ödön tervei alapján 1893-ban készült el neobarokk stílusban.

Négy új otthon, négy életstílus – városi, balatoni és kertvárosi lakóparkok, ahol élmény a mindennap
Iroda

Rugalmas irodamegoldások: a modern vállalkozások új kedvence

Modern irodák Budapest XIII. kerületében – Rugalmas megoldások a Metropol Office-ban

Szolgáltatott iroda: a legkényelmesebb megoldás a modern vállalkozások számára

A Gránit Alapkezelő fókuszában a zöld jövő: átfogó fenntarthatósági fejlesztések a Grandum Ingatlankezelő portfóliójában
Raktár

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév

Harmincszoros bővülés – 15 500 négyzetméterre költözik az iLogistic a CTPark Budapest West logisztikai és ipari parkban

Kelet-Európa a logisztika új motorja – Magyarország a régió központi szereplőjévé válhat

Új magyar raktár a világ legnagyobb logisztikai vállalatánál: megkezdte működését a DSV környezetbarát szigetszentmiklósi raktára
Otthon

Teljesen felforgatják az öröklést Magyarországon – jön az automatikus tulajdonátruházás!

Meglepő fordulat az Otthon Startban – testvér is lehet adóstárs, sőt örökölt lakásra is járhat a támogatott hitel!

Új otthonok Budapesten: négy lakópark, négy életstílus – válaszd a hozzád illőt!

Súlyos hiba az Otthon Startban? Több ezer házaspár járhat pórul a 3%-os hitellel – így csúszhatsz le a támogatásról
Dizájn

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje

Ezzel soha ne pucold a mosógépet, mert tönkreteszi – Kevesen tudják, hogy milyen nagy kárt okozhat
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

Csatlakozz az Alkotás Szolgáltató Kft. csapatához műszaki előkészítőként!

Rugalmas irodai megoldás a jövő vállalkozásai számára

Statikus tervező mérnököt keres a KreaBIM Kft. – alkotói szemléletű, változatos projektek Dunakeszin

Víz-, gáz-, fűtésszerelő munkatársat keres az Eurogart Kft. Budapesten
Retail

A kereskedelmi ingatlanpiac 2026-ban: kitart a mérsékelt optimizmus
A Deloitte legfrissebb nemzetközi felmérése szerint a kereskedelmi ingatlanszektor számos kihívással néz szembe, ugyanakkor 2026-ban bővülhetnek azok a cégek, amelyek
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





