Földalatti, szigorúan titkos bunkerrendszer eladó!
Az állami tulajdonú Nitrokémia Zrt. úgy döntött, hogy hasznosítaná azt a négyezer négyzetméteres, két szintre és három teremre tagolt, keskenynyomtávú vasúttal felszerelt hatalmas barlangrendszert, ami egykor a cég föld alatti erőműve volt.
Az erőmű Balatonfűzfőn működött a legnagyobb titokban 1927-től 1972-ig, és egészen a kilencvenes évek elejéig még a telekkönyvi nyilvántartásban is csak egy nagy fehér foltként szerepelt. A társaság most úgy döntött, hogy szeretné hasznosítani a területet – írja az Index.
Az erőműből a berendezést kilencvenes években ócskavasnak adták el, az üres termeket most kicsit rendbe tették, és megpróbálják valami értelmesre felhasználni. Az ötletbörze a lehetséges hasznosításról már elindult, döntés azonban még nem született. Május 29-én a társaság nyílt napot is rendez a földalatti gigantikus erőműben, hogy bárki saját szemével láthassa a helyszínt. Eddig húszmillió forintot költöttek az egykori erőmű részleges rendbetételre, de egyelőre még várnak a “Nagy Ötletre”.
“Szívem szerint valamilyen kiállítóhelyet rendeznék be, ahogyan a párizsi Orsay múzeumot megcsinálták egy kulturális-turisztikai attrakcióvá, de persze az üzleti célú hasznosítása sem kizárt” – mondta el az Indexnek Bakonyi Árpád, a Nitrokémia Környezetvédelmi Tanácsadó és Szolgáltató Zrt. vezérigazgatója.
A földalatti erőmű termeibe a Nitrokémia gyártelep északi végében lévő, az egyik jellegtelen irodaépületbe rejtett csigalépcsőn vezet az út, majd egy körülbelül húsz fokban lejtő hosszú folyosón kell leereszkedni, hogy egyből egy erkélyszerű platformon kikötve elénk táruljon az első szépen bevilágított, barlangszerű tér. Az erőmű három, egyre mélyebben elhelyezkedő hatalmas csarnokban működött, a csarnokokból kettő kétszintes volt. A termeket zegzugos folyosók, lépcsők kötik össze, van ahol a még meglévő sínek mutatják, merre vitték a szenet vagy éppen a salakot. Építését 1924-ben kezdték el, és eredeti célja az volt, hogy a lőport gyártó Nitrokémiának biztonságosan szolgáltasson gőzt és energiát.

Valami történt a budapesti új lakások piacán: látványosan lassul az áremelkedés
Iroda

Rugalmas irodák: miért váltak a modern vállalkozások új alapmegoldásává?

Irodapiaci fordulat 2026-ban: a hibrid munka, az MI és a zöld minősítések együtt formálják az irodák jövőjét

Azonnal költözhető iroda, hosszú távú kötöttségek nélkül: ezért választ egyre több cég rugalmas irodamegoldást

Azonnal költözhető, rugalmas iroda – ezért választ egyre több cég szolgáltatott irodát
Raktár

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

Túlkínálat, óvatos optimizmus és kettős üzemmód – ilyen most az ipari-, logisztikai ingatlanpiac

Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt elkészül a fejlesztés, nő az érdeklődés
Otthon

Megtört a lendület a bérlakáspiacon: de hogyan látják az ingatlanközvetítők?

Lakásválság Magyarországon: saját lakás vagy szociális bérlakás? Egyre élesebb a vita

Leárazott lakásra vadászol? Így tudhatsz róla elsőként az OtthonTérkép mobilapp segítségével

Meglepő statisztika: ezért érezhetik magukat jobban a külföldiek Magyarországon, mint sok nyugati országban
Dizájn

Varázsvilágot alkottak néhány négyzetméteren – Előtte-utána képeken a lepukkant erkélyek

Egy fazékfedővel takarítja patyolatra a kanapét: zseniális trükk otthonra

Ingyen támogatás jár, ha ez igaz rád: több ezer háztartást érinthet

7 tipp, hogy gyorsabb legyen a tavaszi nagytakarítás: kevésbé fárasztó így
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Amikor az iroda nem költség, hanem versenyelőny

Stabil rajt 2026-ban: 7600 felett indult az év a lakáspiacon, erős maradt a hitelkereslet

Az olcsóbb házak vitték a prímet: nagyot lehetett alkudni a családi házak piacán

Irodapiaci trendek 2026: hibrid munkavégzés, generációs törésvonalak és az észrevétlenül terjedő mesterséges intelligencia
Retail

Vlagyimir Putyin 12 billió dollárt ígér Donald Trumpnak
Titkos játszma lehet a háttérben.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





