Csak hat új szálloda épül a fővárosban
Egyre kevesebb szálloda épül Budapesten, az idén hat átadása várható. A jövőben inkább a leromlott állapotú hotelek felújítása, szolgáltatási színvonalának emelése lesz napirenden. Az idén az előzetes bejelentések alapján hat új szálloda átadása várható Budapesten a tavaly avatott nyolc után.
Az idei évre hat új szálloda, köztük két-két három, négy, illetve ötcsillagos egység átadását prognosztizálja a Colliers International szállodapiaci jelentésében. Az új fejlesztések közül egy található Budán, a többi Pesten, az V. és a VIII. kerületekben valósul meg.
Balla Ákos, értékbecslési, tanácsadási és piackutatási igazgató véleménye szerint, az új fejlesztéseknél tapasztalható csökkenés egy hosszabb folyamat része, melynek két fő oka a finanszírozás elapadása, valamint a fejlesztők kockázatvállalási hajlandóságának csökkenése.
Az egy-egy új átadást leszámítva, a jövőben a felújításoknak köszönhetően elsősorban a komfortfokozat emelésére fektetődik a hangsúly. Jelentős adásvételek jelenleg nem tapasztalhatóak a piacon. Ha egy ingatlan gazdát cserél, akkor az szinte biztosan a hitelező bank tulajdonába kerül.
A felelőtlen döntések kora lejárt, és ezentúl csak a kellően előkészített, gazdaságilag megalapozott, szolgáltatásaiban és koncepciójában hiánypótló projektek valósulhatnak meg, hangsúlyozta Balla.

Nincs megállás: dübörög a fővárosi újlakáspiac
Iroda

Kiadó magasraktárak és irodák Budapesten, a XI. kerületben – Kiváló megközelíthetőség, modern környezet, rugalmas feltételek

5+1 ok, amiért a szolgáltatott iroda a legjobb irodabérlési megoldás

Tokió lett 2025 legjobb „workcation” úti célja – Budapest a 3. helyre szorult vissza

Kiadó iroda és raktár a XVIII. kerületben – prémium minőség, rugalmas bérleti lehetőségek
Raktár

Kiadó magasraktárak és irodák Budapesten, a XI. kerületben – Kiváló megközelíthetőség, modern környezet, rugalmas feltételek

Kiadó iroda és raktár a XVIII. kerületben – prémium minőség, rugalmas bérleti lehetőségek

Kiváló üzleti lehetőség: bérelhető ipari terület kiemelkedő lokációval és GIP1 besorolással

Ipari és logisztikai fellendülés Közép- és Kelet-Európában – Magyarország is kulcsszereplő
Otthon

5 Éves Csúcson az Ingatlankereslet! – Így Rázta Fel az Otthon Start a Teljes Ingatlanpiacot

Ismét nagyszerű ingatlanoknak csökkent az ára szerte az országban!

Lakásvásárlás Magyarországon? Kész rémálom – a bérek képtelenek utolérni az árrobbanást!

„Csapda a 3%-os lakáshitelben!” – Surányi György durván beleszállt az új Otthon Startba
Dizájn

Extra tárolóhelyet adnak a legapróbb fürdőben is – 5 csodás polcötletet mutatunk

Így mindig tiszta marad a lakás: 5 apró trükk, ami nagyon könnyen szokássá válhat

Ezért dugd be a lefolyót utazás előtt: borzasztó látványra érhetsz haza

Hófehér és vízkőmentes lesz a kád, ha ezzel a zöldséggel dörzsölöd
Pénz

Meghozta a döntését a Kúria a devizahitelesek ügyében
Jogegységi határozat született az EU-s ítélet nyomán a tisztességtelen tájékoztatással kapcsolatban.
Adó és jog

Kínos kérdések, rejtett stresszfaktorok – így készülj fel jól az állásinterjúra

Jön az újabb AI-robbanás: mindössze 7 hónapunk maradt a felkészülésre?

Klímaszerelőként dolgoznál vasúti járműveken? Itt a lehetőség!

Így szerezhetsz jól fizető állást 2025-ben – ezekre figyelj a jelentkezésnél!
Retail

Csődöt jelentett Németországban a Pepco
Több száz ember állása kerülhet veszélybe.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó
