Idén már 6000 jelzáloghiteles vesztette el a lakását

A Pénzügyminisztérium és a Magyar Bankszövetség szakértői közösen vizsgálják, fel lehetne-e építeni egy olyan konstrukciót, amely a lakáshitelesek és a bankok számára is kedvezőbb helyzetet teremtene a jelenleginél – mondta Nyers Rezső, a Magyar Bankszövetség főtitkára az MTI-nek.

A legnagyobb lakásfinanszírozó bankokra kiterjedő gyors bankszövetségi felmérés szerint az idén mintegy hatezer esetben juthat el a fizetési késedelem a végrehajtásig. Még ez esetben is vannak azonban lehetőségek, például az adós a bankkal együttműködve értékesítheti a lakást.

A bankszövetségnél úgy számolnak, hogy a mintegy 700 ezer lakáshitel kevesebb, mint egy százaléka kerül végrehajtásra, a szabad felhasználású jelzáloghiteleket is beszámítva – így 1,4 millió hitelről van szó – még kisebb a végrehajtások aránya. A főtitkár szerint a hatezres szám önmagában magas, mintegy két és félszerese az elmúlt évinek.