Fillérekért vesznek magyar ingatlant a külföldiek
Kihasználva a padlón lévő ingatlanárakat lelkesen vásárolnak a külföldik a Balaton környékén, illetve olyan gyógyüdülők körzetében, mint Hévíz. Németek és oroszok állnak az érdeklődők sorának elején.
Négy hálószobás, Balatoni kilátást kínáló, hagyományos magyaros stílusban épült, fagerendás épületet ajánl a New York Times olvasóinak figyelmébe a lap helyi tudósítása. Az 1997-ben felépített, tavaly felújított, 300 négyzetméteres, gázfűtéses, háromnegyed hektáros telken lévő ingatlan a Balaton-felvidéki Nemzeti Parkban fekszik – magyarázta a lap tudósítójának Kacsmarik Ágnes, az Engel & Völkers Budahill Center ingatlanbrókere. A további lenyűgöző részletek ecseteléséből kiderül, hogy egyebek mellett méretes medence is tartozik a házhoz, amelyet már 2,9 millió dollárért (690 millió forint) megvásárolhat az érdeklődő. A közelben tenisz- és golfpálya található és a hévízi repülőtér mindössze fél órára van.
Szemben az elmúlt évekkel ez az ajánlat az ingatlanügynökségek tapasztalatai szerint jó eséllyel találkozhat egy külföldi vevő érdeklődésével. A négy évvel ezelőtti pénzügyi válság, illetve az azzal összefonódó ingatlanpiaci összeomlás után gyakorlatilag leálltak a magyarországi ingatlanfejlesztések, a beruházások minden idők mélypontjára hanyatlottak, a jelzáloghitel-piac kiszáradt – mondta az amerikai lapnak Borbély Gábor, a CBRE ingtalanfejlesztő cég igazgatója. Az elmúlt időszakba azonban megjelentek a külföldi befektetők, akik életet leheltek az ágazatba. A napi.hu oldalon olvashatja a folytatást!

Nem csak a lokáció számít: ezek a lakóparkok mutatják, merre tart az új építésű piac
Iroda

Irodaforradalom zajlik: egyre több cég hagyja ott a hagyományos irodákat Magyarországon

5+1 ok, amiért a szolgáltatott iroda lehet a vállalkozások következő lépése

Amikor az iroda már nem költség, hanem stratégiai előny: így írják át a cégek a működés szabályait

Már nem akarnak évekre beragadni a cégek: ezért robbanhatnak be a szolgáltatott irodák
Raktár

Sikerre építve jön a következő szint: az APCT Condo után indul az APCT Trigo Maglódon

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

A magyar beruházó döbbenetes tempóban pörgeti az ingatlanfejlesztéseket
Otthon

Kettészakadt az ingatlanpiac: az állami támogatások határozzák meg, ki tud most lakást venni

Megtorpant az áremelkedés a lakáspiacon, a drágább szegmensekben már elindult a korrekció is

Elfogyott a lendület? Már a drágább lakások ára is lefelé indult, egyre nagyobb alkukat érnek el a vevők

Csökkent ezeknek a lakásoknak az ára: milliókat faragtak a tulajdonosok
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Amikor az iroda már nem költség, hanem stratégiai előny: így írják át a cégek a működés szabályait

Már nem akarnak évekre beragadni a cégek: ezért robbanhatnak be a szolgáltatott irodák

Teljesen átalakul az irodapiac: ami jön, arra kevesen vannak felkészülve

Az iroda már nem csak helyszín: így formálja át a piacot a rugalmasság, a wellbeing és a fenntarthatóság
Retail

Saját részvényeit vásárolja vissza a Telekom
Legfeljebb ötven milliárd forintig vesznek részvényeket.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





