1944 lakóingatlantól váltak meg a bajba jutott adósok
Az első két negyedévben összesen 1944 fedezeti lakóingatlantól kényszerültek megválni a bajba jutott adósok. Ennek 72 százalékát az Eszközkezelő vásárolta meg. A harmadik negyedévben 3898 ingatlant adhatnak el.
2012 tavasza óta negyedévente teszi közzé a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) a kényszerértékesítésre kijelölhető ingatlanokra vonatkozó statisztikáját, melyet ezentúl az értékesített ingatlanok számával is kiegészített.
Idén majdnem 2000-en veszítették el az otthonukat
A PSZÁF statisztikájának újdonsága, hogy az értékesített ingatlanokra vonatkozó statisztikát is tartalmaz. Ez alapján idén összesen 1944-en veszítették el az otthonukat, ebből 675-en az első, és 1269-en a második negyedévben.
Az adatokat nézve szembetűnő, hogy úgy tűnik, beindult a Nemzeti Eszközkezelő (NET), hiszen a legtöbb ingatlant ők vették meg a bajba került adósoktól. A második negyedévben értékesített ingatlanok közel 72 százaléka (912 ingatlan) kötődik a NET-hez, és “csak” 23,5 százalék (299 ingatlan) az, amit az adós maga értékesített, a fennmaradó 4,5 százalék pedig banki értékesítés. Ám, ha megyékre lebontva nézzük a számokat, látható, hogy három megyében pont fordított a trend, vagyis több esetben az adós maga értékesített, mint amennyi esetben volt vásárló a NET: Budapesten, Győr-Moson-Sopron megyében, illetve a főváros nélküli Pest megyében, ami összefüggésben lehet azzal is, hogy az ingatlanpiaci kereslet itt tekinthető a “legegészségesebbnek”, és minden bizonnyal magasabb áron tudja eladni az adós az ingatlanát saját maga. A cikk folytatása az mfor.hu-n!

Eladó penthouse lakás Budán – panorámás luxusotthon a XII. kerületben
Iroda

Nagyobb raktárt bérelne a belváros közelében? Itt irodákat is talál!

Szolgáltatott irodák – rugalmas és költséghatékony megoldás a mai energiaárak mellett

Kiadó magasraktárak és irodák Budapesten, a XI. kerületben – Kiváló megközelíthetőség, modern környezet, rugalmas feltételek

5+1 ok, amiért a szolgáltatott iroda a legjobb irodabérlési megoldás
Raktár

Nagyobb raktárt bérelne a belváros közelében? Itt irodákat is talál!

Kiadó magasraktárak és irodák Budapesten, a XI. kerületben – Kiváló megközelíthetőség, modern környezet, rugalmas feltételek

Kiadó iroda és raktár a XVIII. kerületben – prémium minőség, rugalmas bérleti lehetőségek

Kiváló üzleti lehetőség: bérelhető ipari terület kiemelkedő lokációval és GIP1 besorolással
Otthon

Augusztusban újra megmozdult a kiadó ingatlanok piaca

MEGDUPLÁZHATJA AZ ÚJ LAKÁSFEJLESZTÉSEK SZÁMÁT A 3%-OS HITELPROGRAM

MBH Index: rekordszinten az újlakás-piaci kereslet, de továbbra is nagy árkülönbségek lehetnek a fővároson belül

Mi számít ma jó lokációnak az ingatlanpiacon? – Szakértők tippjei ingatlanvásárláshoz
Dizájn

Extra tárolóhelyet adnak a legapróbb fürdőben is – 5 csodás polcötletet mutatunk

Így mindig tiszta marad a lakás: 5 apró trükk, ami nagyon könnyen szokássá válhat

Ezért dugd be a lefolyót utazás előtt: borzasztó látványra érhetsz haza

Hófehér és vízkőmentes lesz a kád, ha ezzel a zöldséggel dörzsölöd
Pénz

Meghozta a döntését a Kúria a devizahitelesek ügyében
Jogegységi határozat született az EU-s ítélet nyomán a tisztességtelen tájékoztatással kapcsolatban.
Adó és jog

Miért hagyják ott a fiatal magyarok a munkahelyüket? – A Z generáció új elvárásai a munkaerőpiacon

Kínos kérdések, rejtett stresszfaktorok – így készülj fel jól az állásinterjúra

Jön az újabb AI-robbanás: mindössze 7 hónapunk maradt a felkészülésre?

Klímaszerelőként dolgoznál vasúti járműveken? Itt a lehetőség!
Retail

Válaszolt a teljes kivonulással kapcsolatos kérdésre a Spar
Kisújszálláson augusztus 24-én végleg bezárja üzletét.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó
