Holnaptól lehet jelentkezni az ócsai lakóparkba
Holnaptól egy hónapon át pályázhatnak azok a lakásukat elvesztő devizahitelesek, akiknek az ingatlana a hitelfelvételkor 20-25 millió forintnál nem ért többet, és most Ócsára, az épülő lakóparkba szeretnének költözni.
A lakásukat elvesztő devizahitelesek holnaptól jelentkezhetnek az ócsai lakóparkba – írja a Magyar Nemzet.
Azok a devizahitelesek, akik a válságban elvesztették vagy a pályázat elbírálásáig valószínűleg elveszítik a lakásukat, a lakás értéke pedig a hitel felvételekor Budapesten és a megyei jogú városokban nem haladta meg a 25 millió forintot, máshol 20 millió forintot, azoknak nyitva áll a lehetőség, hogy jelentkezzenek a Budapesttől délre néhány kilométerre fekvő Ócsán létesülő lakóparkba. Holnaptól egy hónap áll erre rendelkezésre.
Első körben nyolcvan családot helyeznek el. Ötven család 50, húsz család 60, míg tíz család 70 négyzetméteres lakást kap, amelyért albérleti díjat kell fizetniük, ez havi 16 800-21 100 forint között mozog.
Az elbírálásnál előnyt jelent, ha legalább az egyik szülőnek van állása, vagy a munkanélküli szülő 2008 ősze után veszítette el a munkáját. Fontos az is, írja a Magyar Nemzet, hogy a pályázó családnak legyen legalább egy olyan gyermeke, aki tanul.
Az ígéret szerint holnaptól él majd egy honlap is, az ocsalakaspalyazat.hu, ahol minden szükséges információt megtalálhatnak az érdeklődők, de a Magyar Máltai Szeretetszolgálatnál is lehet érdeklődni (ők kezelik a pályázatokat). A pályázat elkészítésében segítséget tud adni a családsegítő szolgálat is.

Új otthont keresel? Négy modern lakópark, ahol a kényelem, a technológia és az értéktartás kéz a kézben jár
Iroda

Rugalmas irodák: a modern vállalkozások új alapértelmezett megoldása

Irodapiaci trendek 2025: generációk harca, hibrid munkavégzés és láthatatlan MI az irodákban

Professzionális iroda akár már holnapra – hosszú távú kötöttség nélkül

Fenntarthatóság, jóllét, rugalmasság: ezek a feltételek diktálnak az irodabérlésnél
Raktár

Túlkínálat, óvatos optimizmus és kettős üzemmód – ilyen most az ipari-, logisztikai ingatlanpiac

Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt elkészül a fejlesztés, nő az érdeklődés

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév
Otthon

Így kapsz akár 2,5 milliót otthoni akksira – indul a 100 milliárdos energiatároló program

Berobbant a budapesti újlakás-piac: tízéves csúcs, brutális kínálat, rekordközeli árak

Így készíts ütős ingatlanhirdetést, amivel gyorsan elkel a lakásod!

Óriási fordulat az ingatlanpiacon: pert nyert a Reálmonitor – az Ingatlan.com válasza csak tovább fokozza a feszültséget
Dizájn

Csak így tüntetheted el a penészt teljesen – Két filléres összetevő kell a szakértő szerint

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

5+1 ok, amiért a szolgáltatott iroda a legjobb választás vállalkozásod számára

Találd meg pillanatok alatt a cégedhez illő irodát!

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Lakatos szakembert keres az Eurogart Kft. – megbízható, hosszú távú állás Óbudán
Retail

A 4iG megszerezte egy újabb cég 90 százalékos üzletrészét
A tranzakció tovább erősíti a cégcsoport adatkommunikációs portfólióját.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





