Nem tudunk lakáseladással végtörleszteni
Ötödik alkalommal adja ki a Duna House ingatlanközvetítő az idei tranzakciószám becslését, az úgynevezett DH–TB-mutatót. Az októberi becslésből azonnal szembetűnik, hogy elmaradt a végtörlesztés kapcsán várt tranzakciószám növekedés, közölte a cég.
A Duna House szerint októberben 6595 lakást értékesítettek, míg szeptemberben még 7000 fölött volt ez a szám, augusztusban pedig 7333-on tetőzött a lakáseladások száma. A 6595-ös érték csak a hatodik legjobb idei eredmény, csak januárban, februárban, áprilisban és júniusban talált gazdára kevesebb lakás.
A Duna Jouse szerint az adatok jelzik, hogy várakozás uralkodik a piacon mind vevői, mind eladói oldalon. A vevők az új évet várják, és vele a kihirdetett új szocpoltámogatást, illetve az államilag támogatott új forint alapú hitelt. Az eladók is várakoznak még, részben azért is, mert a vevők visszafogott érdeklődése miatt most csak nagyon nyomott árakon tudnának eladni.
Ráadásul a kormány az utóbbi hetekben többször kommunikálta, hogy újabb lépéseket fontol a devizahitelesek megsegítésére. Többek közt szó volt a végtörlesztési időszak meghosszabbításáról is, illetve egyéb intézkedésekről, ami esetleg még jobb lehetőségeket jelent az eladóknak. Az eladók így egyelőre nem viszik le olyan mértékig az áraikat a gyors eladás reményében, hogy az megmozgassa a vevői oldalt, jegyzi meg a közlemény.

Nem csak lakások, életstílus: igazán különleges projektek épülnek Budapesten
Iroda

5+1 ok, amiért a szolgáltatott iroda lehet a vállalkozások következő lépése

Amikor az iroda már nem költség, hanem stratégiai előny: így írják át a cégek a működés szabályait

Már nem akarnak évekre beragadni a cégek: ezért robbanhatnak be a szolgáltatott irodák

Teljesen átalakul az irodapiac: ami jön, arra kevesen vannak felkészülve
Raktár

Sikerre építve jön a következő szint: az APCT Condo után indul az APCT Trigo Maglódon

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

A magyar beruházó döbbenetes tempóban pörgeti az ingatlanfejlesztéseket
Otthon

Tömegek hagyják el ezeket a magyar városokat és falvakat: drámai népességfogyás rajzolódik ki az országban

Megtört a panelpiac egyik legnagyobb sztárjának drágulása: milliókkal estek az árak Gazdagréten

Lakáseladás rekordidő alatt? Nem szerencse kérdése: ezeket csinálják másképp azok, akik gyorsan találnak vevőt

Teljesen új bérlakásrendszer jöhet Magyarországon? Több tízezer lakás építéséről és radikális átalakításról beszél a szakma
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Amikor az iroda már nem költség, hanem stratégiai előny: így írják át a cégek a működés szabályait

Az iroda új szerepe: költségből stratégiai fegyver

Már nem ugyanaz az iroda: három erő alakítja át a piacot 2026-ban

5+1 érv, amiért a jövő irodája már nem hagyományos bérlésben működik
Retail

Saját részvényeit vásárolja vissza a Telekom
Legfeljebb ötven milliárd forintig vesznek részvényeket.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





