Katasztrófa Romániában
Drasztikus mértékben visszaesett az ingatlanbefektetési kedv Romániában, az ingatlan tranzakciók értéke 92 százalékkal csökkent az év első felében, 2008 azonos időszakához képest. De jelentősen csökkentek az iroda bérbeadási számok is, 60 százalékkal kevesebb területet adtak ki az év első hat hónapjában, mint tavaly január és június között – írja a Ziarul Financiar.
A főbb ingatlan tranzakciók értéke 92 százalékkal esett vissza 2009 első felében Romániában. A 2008 első hat hónapjában lebonyolított 815 millió euró értékű ingatlanértékesítéssel szemben 2009 januárja és júniusa között csupán 62 millió euró értékben cseréltek gazdát ingatlanok. Az irodaterület bérbeadások nagysága 60 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest, összesen 51 ezer négyzetmétert adtak ki a Cushman & Wakefield és a Jones Lang LaSalle adatai szerint, a rossz eredménynek köszönhetően a kihasználatlansági ráta pedig 10,8 százalékra emelkedett. Ugyanakkor a bérleti díjak tekintetében csupán 10 százalékos csökkenésre került sor az “A” kategóriás, központi elhelyezkedésű irodák esetében, a korábbi 24-ről 22 euró/nm-re módosult az átlagos havi bérleti díj.
A nemzetközi ingatlan befektetők kedvét elsősorban a romániai gazdasági bizonytalanság valamint az ország leminősítése vette el. Romániában az év hátralévő részében nem várhatók további ingatlanértékesítések, egyelőre ugyanis nem folynak tárgyalások nagyobb tranzakciókról, és még ha hamarosan el is indul néhány, annak már valószínűleg nem kerül pont a végére az idén. Ugyanakkor Közép- és Kelet-Európában egyaránt jelentősen csökkent az ingatlan tranzakciók értéke, átlagosan 90 százalékkal. Csehországban (-91%), Bulgáriában (-97%) és Szlovákiában egyáltalán nem került sor nagyobb ingatlanpiaci tranzakcióra az év első hat hónapjában.

Modern otthonok városban és tóparton – négy lakópark, ahol a kényelem és a minőség találkozik
Iroda

A Gránit Alapkezelő fókuszában a zöld jövő: átfogó fenntarthatósági fejlesztések a Grandum Ingatlankezelő portfóliójában

Fenntarthatósági rekordokat döntöget a Budapest ONE irodaház

Hibrid munkavégzés és wellbeing – új alapkövetelmények az irodapiacon

Elkezdődött a magyar kkv-k ESG-forradalma – fenntarthatóság az irodapiacon is
Raktár

Új magyar raktár a világ legnagyobb logisztikai vállalatánál: megkezdte működését a DSV környezetbarát szigetszentmiklósi raktára

Eladó ipari ingatlan sokoldalú hasznosítási lehetőségekkel Győr Nádorvárosban

Kiadó raktárak könnyedén – így találhatsz gyorsan megfelelő raktárt!

Egyedülálló lehetőség: bérelhető majd megvásárolható területek az APCT Condo logisztikai központban
Otthon

Lassul a bérleti piac: októberben már csökkentek az árak

MÉRSÉKLŐDÖTT AZ ÚJ ÉPÍTÉSŰ LAKÁSOK ÁREMELKEDÉSE A FŐVÁROSBAN

Eladó panorámás luxuslakás Budapest I. kerületében – teraszos, A+ energiaosztályú otthon az Attila úton

Ne maradj le a legjobb ingatlan ajánlatokról — töltsd le az OtthonTérkép mobilappot!
Dizájn

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje

Ezzel soha ne pucold a mosógépet, mert tönkreteszi – Kevesen tudják, hogy milyen nagy kárt okozhat

Ezt sokan elmulasztják a házukkal kapcsolatban, pedig több százezres büntetés járhat érte: figyelmeztet a NAV

Felújította a brit házaspár a konyháját: döbbenetes, mire bukkantak a padló alatt
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

Építs karriert a kiberbiztonság jövőjében – Business Development Manager-t keres a Bakotech Magyarországra

A világ lassan belefullad a munkaalkoholizmusba – Magyarországon még tűrhető a helyzet

Vége az ingyenes készpénzfelvételnek az OTP-nél! – de van, aki még megússza a pluszköltséget!

Pénzügyi munkatársat keres a Libri-Bookline Zrt. – csatlakozz Magyarország vezető könyvkereskedelmi hálózatához!
Retail

Nagy bejelentést tett a Shein, ebben az európai országban nyitnak üzletet
Az ázsiai fast fashion óriás további öt bolt megnyitását is tervezi.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó
