Mi a következő lépés az Álomszigeten?

Megépülhet az Álomsziget Óbudán, mivel a beruházás szabályozási tervére kiírt népszavazás érvénytelenül zárult, ugyanis a választásra jogosultaknak mindössze 14,4%-a ment el voksolni. Jávor Benedek, a Védegylet szóvivője a Magyar Rádiónak elmondta, hogy a népszavazás érvénytelenségétől, illetve az ott megjelent véleményektől függetlenül ők a szakmai kifogásaikat továbbra is fenntartják.

A választópolgároknak arról kellett dönteniük, hogy megerősítik-e a Kerületi Szabályzási Tervet tartalmazó rendeletet, amely határoz a 400 milliárd forint értékű szálloda, konferenciaközpont, apartmanhotel, kaszinó és sportpálya megépítéséről. A beruházást ellenző civil szervezetek egyik aggálya a környezeti károk mellett a területen lévő régészeti értékek sorsa volt.

Pető György óbudai alpolgármester a rádiónak elmondta, hogy most az építtető vélhetően beadja az építési engedély iránti kérelmet és a szükséges dokumentációt, majd megkezdődik a szakhatósági egyeztetés. Amikor ezek után megszerzik a szükséges engedélyt, akkor legelőször a terület régészeti szempontú feltárása kezdődik meg.

A Védegylet szóvivője ismét azon vélekedésének adott hangot, hogy eltúlzott beruházásról van szó, amelyik nem jelent sok jót Óbuda, illetve a főváros lakosainak számára. Az engedélyezési eljárásban környezetvédelmi-, építési engedélyezési eljárásokat folytatnak le, ebben a Védegylet ügyfélként részt kíván venni és a véleményünket kifejezésre juttatjuk. Összpontosítani fogunk arra, hogy az eljárás során a környezetvédelmi szabályozások maximálisan érvényesüljenek – tette hozzá a rádiónak nyilatkozva.