A betoncsiszoló használata: 3 dolog, amire mindig figyelj

A betoncsiszoló használata nem egy könnyű művelet. Aki ilyen szerszámmal dolgozik, az rendkívül speciális és időigényes munkát végez, így nem is mindegy, milyen eszközzel teszi azt. Milyen szempontokat érdemes figyelembe venned a betoncsiszoló használata előtt, közben és után?

A betoncsiszoló használata porral jár

A falcsiszolás és a betoncsiszolás nem a tiszta munkák közé tartozik, ezért is szeretik sokan csinálni. A csiszolás minden esetben porral jár, ezért mindig viselj megfelelő védőfelszerelést, például porvédő maszkot, szemüveget, fülvédőt és védőruházatot. Emellett, ha megoldható, a betoncsiszolóval dolgozz jól szellőző területen vagy használj porleválasztó rendszert, és így majd kevesebbet kell takarítanod. Vannak már olyan gépek, amik saját porelszívóval rendelkeznek, amelyek nagyban megkönnyítik a munkádat, valamint meggátolják a por okozta károkat is. Adapteres verziók is találhatóak már a piacon, ezeket könnyen rácsatlakoztathatod egy ipari porszívóra, amely a segítségedre lesz a takarításban.

Fontos a megfelelő síkosság

Még kézi csiszolás esetén is érdemes egy kicsit bevizezni a lecsiszolni kívánt felületet, hiszen ezzel könnyebben megszabadulhatsz a felületen lévő portól, valamint elkerülheted a falak összekarcolását. Betoncsiszoló használata esetén is kulcsfontosságú a megfelelő síkosság, így mindig állítsd be megfelelő szögbe a csiszolótárcsát. Ha túlságosan belemélyíted a betonba, azzal komoly károkat okozol a gépben és magában a felületben is. Emellett érdemes elkerülni a túlcsiszolást is, minden használat alkalmával inkább egy kisebb részt és kevesebbet csiszolj a kijelölt területen. Jó tanács még, hogy ne gyakorolj túl nagy nyomást a gépre, mert ez csökkentheti a hatékonyságot és túlzott kopást okozhat a csiszolótárcsán. Összpontosíts az egyenletes sebességre és nyomásra.

Sarkoknál használj csiszolószivacsot

Betoncsiszoló használata esetén is előfordulhat olyan, hogy elérsz egy pontra, amelyhez nem férsz tökéletesen hozzá. Ezek lehetnek a sarkok, oldalélek, amelyek közel vannak a másik falhoz, így a gép forgatásával valahogy mindig kárt tennél a másik, vagy már lecsiszolt, vagy még csiszolásra váró felületen. Erre lehet kiváló megoldás a csiszolószivacs, hiszen így jóval kevesebb az esély arra, hogy megsérted az ellenkező oldalon lévő falat. Ha egy-egy munka során többfajta betoncsiszolót használsz, az is előnyödre válhat. A nehezen megközelíthető, kis felületeknél jól jön a kézi betoncsiszoló, még a magasabban fekvő, sík részeknél a zsiráf (teleszkópos) változat válhat be.

Bővítsd az eszközparkod egy vadonatúj betoncsiszolóval, ugyanis a profibarakács szerint betoncsiszolóval “olyan professzionális végeredményt lehet elérni, amely kézi csiszolással nem lehetséges”. A weboldalukon hasznos leírások mellett pár kattintás után már meg is rendelheted a számodra szimpatikus szerszámot!