Bizalmat ad, ha magunk rendezzük be az íróasztalt

Az iroda berendezése és az egyes munkaállomások kialakítása nemcsak arról kell, hogy szóljon, mindenki kényelmesen elférjen, hanem arról is, hogy kellőképp magukénak érezzék az ott dolgozók az asztalaikat.

Általában a munkahelyeken szigorú szabályok vannak arra, ki mit csinálhat az íróasztalánál és mikor. Sok helyen nem lehet az asztalnál enni, még egy almát sem, sőt, sok helyen a saját mobiltelefont és a Facebookot sem lehet használni biztonsági okok miatt. A designnal és a szervezetpszichológiával foglalkozó szakember, Sally Augustin szerint ha a munkavállaló maga is részt vehet az íróasztala és annak környéke szebbé tételében, akkor sokkal bizalmasabb munkaerőre számíthathatnak a vezetők. A szín, a bútorválasztás, a világítás kulcsfontosságúak abban, hogy a dolgozó a legjobban hozza ki magából egy munkanapján. Íme az öt leghatékonyabb ötlet a munkaterület kialakításához.

1. A színválasztás fontos

A szín az ösztönzőerőre hat, és segíti a gondolkodást. Ezért van az, hogy a legtöbb kreatív területen tevékenykedő cég irodája sokkal színesebb, kellemesebb és barátságosabb, mint egy adatrögzítői munkával foglalkozó cég irodája. Azokon a munkahelyeken, ahol rengeteget kell beleadni az agyunkból, inkább a kék valamilyen árnyalatát javasolja a design pszichológus, mert ez az, ami nyugtató hatással lesz ránk.

2. Minden mozgatható legyen az asztalnál

Az emberek szeretik, ha maguk állíthatják be a lámpát, a széket, a laptopot, a családi fotókat, és ha még a bútorokat is mozgathatják, akkor az egyfajta bizalmat, otthonosságot ad nekik. Fontos tehát a szabadon elrendezhető munkahelyi állomás.

A hangulatos, század eleji épületből is lehet barátságos, fényes irodákat kialakítani, íme rá a példa.

Kattintson a képre!

0_67.jpg

3. A növények és halak jóbarátaink

Az élőlények az irodában létfontosságúak, a növények a megfelelő levegő miatt szükségesek, a halakra meg egyszerűen csak jó ránézni. Vannak olyan munkahelyek, ahol megengedik a kutyákat, természetesen észszerű keretek közt ők is sokat tesznek ahhoz, hogy kellemes legyen a közérzetünk az irodában.

4. A világítás és a megfelelő fények kulcsfontosságúak

A természetes fény létszükségletünk, de ha az adott irodában ebből kevés van, akkor fontos megoldani, hogy a hangulat megfelelő legyen. Minél sötétebb helyen ülünk napi 8 órában, annál biztosabb, hogy levert, depresszív, melankólikus emberekké válunk.

5. Tartsuk meg a mértéket a dekorációval

A zsúfoltság egyrészt nehezen takaríthatóvá teszi a területet, másrészt eltereli a figyelmet. Ne legyen túl sok, de ne legyen túl kevés sem, törekedjünk a hangulatos és őszinte dizájnra.