Rekord bérbeadás az irodapiacon – Magasabb üresedés, mint 2005-ben
A Budapesti Ingatlan-tanácsadók Egyeztető Fóruma (melynek tagjai: CB Richard Ellis, Colliers International, Cushman & Wakefield, DTZ, és Jones Lang LaSalle) elkészítette a 2006 negyedik negyedévére vonatkozó adatokat. 2006 negyedik negyedévben összesen 78,746 négyzetméter irodaterület talált bérlőre, ezzel az egész éves bérbeadás megközelítette a negyedmillió négyzetmétert (248,744). Ez az érték öt százalékkal haladja meg 2005 tranzakciós volumenét, így 2006 az eddig mért legmagasabb keresletet hozta az irodapiacon.
A negyedév során 120 bérleti szerződést írtak alá, amelyből 21 tranzakció 1,000 négyzetméternél nagyobb területre vonatkozott, az átlagos bérlet nagysága így elérte a 656 négyzetmétert. Az utolsó negyedévben az előbérlet fontos szerepet játszott, az összes bérbe adott terület 25.4 százaléka így kelt el. A területbővülés és az új bérlet 67 százalékot, míg a bérlethosszabbítás 7.6 százalékot tett ki a teljes volumenből. A legjelentősebb ügyletek a negyedik negyedévben a következők voltak:
– Morgan Stanley: 9,136 nm – Millennium Towers III, Westend City Center
– Nemzeti Autópálya és az Állami Autópályakezelő: 6,203 nm – előbérlet az Átrium parkban
– Vállalkozói Támogatásközvetítő: 4,192 nm – Center Point II.
Október óta hat új épület került átadásra, 58,961 négyzetméterrel növelve ezzel a bérelhető irodaterületet. A BIEF 10 épület hasznos alapterületét módosította a kritériumrendszer szerint, és bekerült az állományba az ERIX Irodaház 3,634 négyzetméterrel. 2006 végére a teljes irodaállomány elérte az 1,729,602 négyzetmétert, ami 12 százalékos növekedést jelent az elmúlt év alatt. 2006 utolsó negyedévében a két legnagyobb átadott épület a Roosevelt 7/8 Irodaház (24,800 nm) és a BC 30 Irodaház (12,250 nm). A kihasználatlansági ráta december végén 12.8% volt, ami enyhe emelkedés az elmúlt negyedévhez képest, és 1.2 százalékponttal magasabb, mint 2005 végén.

Brickery Homes – az utolsó lakások Budapest szívében, fix 3%-os hitellel
Iroda

Rugalmas irodai megoldás a jövő vállalkozásai számára

Rugalmas irodamegoldások: a modern vállalkozások új kedvence

Modern irodák Budapest XIII. kerületében – Rugalmas megoldások a Metropol Office-ban

Szolgáltatott iroda: a legkényelmesebb megoldás a modern vállalkozások számára
Raktár

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév

Harmincszoros bővülés – 15 500 négyzetméterre költözik az iLogistic a CTPark Budapest West logisztikai és ipari parkban

Kelet-Európa a logisztika új motorja – Magyarország a régió központi szereplőjévé válhat
Otthon

Durva trükkökkel préselik be az árakat az Otthon Start plafonja alá – kiderült, hol spórolnak a lakásfejlesztők!

HITELPIACI REKORD AZ OTTHON START MIATT

Légy az első, aki értesül az árcsökkenésekről – így csaphatsz le a legjobb lakásajánlatokra!

ILYEN OTTHONT SZERETNÉNEK A MAGYAROK
Dizájn

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje

Ezzel soha ne pucold a mosógépet, mert tönkreteszi – Kevesen tudják, hogy milyen nagy kárt okozhat
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

Lakatos szakembert keres az Eurogart Kft. – megbízható, hosszú távú állás Óbudán

Csatlakozz az Alkotás Szolgáltató Kft. csapatához műszaki előkészítőként!

Statikus tervező mérnököt keres a KreaBIM Kft. – alkotói szemléletű, változatos projektek Dunakeszin

Víz-, gáz-, fűtésszerelő munkatársat keres az Eurogart Kft. Budapesten
Retail

A kereskedelmi ingatlanpiac 2026-ban: kitart a mérsékelt optimizmus
A Deloitte legfrissebb nemzetközi felmérése szerint a kereskedelmi ingatlanszektor számos kihívással néz szembe, ugyanakkor 2026-ban bővülhetnek azok a cégek, amelyek
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





