Megnyílt Budapest első skandínáv jégbárja

Láncfűrész és vasaló – ezekkel az eszközökkel dolgozik a világ legjobb jégszobrásza, M. Tóth Zsolt, akinek számos alkotása megtekinthető a nemrég nyílt budapesti jégbárban. A jégpulttal és jégpoharakkal felszerelt “jégkunyhóba” mi is ellátogattunk, sőt, pár nappal előtte megjártuk a stockholmi Ice Bar-t is! Tekintsétek meg összehasonlító képriportunkat!:)

A skandináv népeknél nagy hagyománya van a jégbároknak. 1989 óta üzemel az első jéghotel Lappföldön, ahol az extrém körülményekre vágyó szállóvendégek jégből készült ágyakon jégfalak között tölthetik az egész estét, vagy akár többet is. A nagy vodkagyártók hamar meglátták az ötlet üzleti lehetőségét, a szálló bárrészét kiemelve gombamódra kezdtek szaporodni a jégbárok a világban.  A stockholmi volt az első folyamatosan működő jégbár a világon. Az alapanyagul szolgáló kristálytiszta jeget a fagyos-messzi Torne folyóból szállítják a svéd fővárosba. Nézzetek meg pár stockholmi fotót, hogy aztán össze tudjátok hasonlítani a magyar verzióval!

A magyar jégbár novemberben nyílt, azóta kb. 6000-en voltak kíváncsiak a különleges jégvilágra. A stockholminál sokkal vidámabb, színesebb, családiasabb hangulatot sugároz, és persze jóval olcsóbb is! Ám attól igazán egyedi, hogy szinte csak itt találhatók valódi jégszobrok – M.Tóth Zsolt többszörös világbajnok jégszobrászunk hétről-hétre finomítja az időközben megolvadó szobrokat.  A hagyományos belépő ára magában foglalja két kis koktél árát, a jó meleg, földig érő pancsó kölcsönzését és távozáskor egy forró sarkvidéki ételkülönlegesség elfogyasztását. A kb. 45 perces sarkvidéki élményért 5000 Ft nem kevés, de “egyszer ki kell próbálni” alapon simán bevállalható! Kis szerencsével kifoghattok valami bónuszbrigádos/kuponvilágos akciót is, úgy jóval olcsóbb. Egyedüli hátrányként a jégverem kicsiny, kb. 29m2-es mérete róható fel, de a magyarok mentségére szóljon, a stockholmi sem sokkal nagyobb. Reméljük idővel kinövi magát a hely!

Cím: 1056 Budapest, Váci utca 82.
További infók itt!