Még meg sem épült, de már balhés az orfűi wakeboard pálya
Orfű önkormányzata jóváhagyta, hogy a tóra Wakeboard pályát építsenek. A horgászok és az orfűiek tiltakoznak a százmilliós beruházás ellen, mert féltik a tájat és a halakat, a vízi sportok szerelmesei viszont örülnek.
Gyorsan terjedő tiltakozási hulllám indult meg a Facebookon az orfűi tóra tervezett wakeboard pálya önkormányzati jóváhagyása ellen. Az önkormányzati hétfő esti ülése után a település első embere, Füziné Kajdy Zita azt mondta, régi terv a vízisípálya, és korábban már sokan megkeresték az ötlettel az önkormányzatot, de most van olyan uniós forrás, amelyre pályázhatnak – írja a pecsma.hu internetes oldal. Úgy számolunk, hogy évente ez minimum félmillió forint bevételt hoz majd a falunak, a pénzre pedig nagy szükségünk van. Emellett a turizmus is megélénkülhet – mondta a polgármester asszony, aki támogatja a vízisi ötletét.
A helyeik közül azonban többen attól félnek, hogy a pálya megépítése után a tóból kiemelkedő 12 méter magas oszlopok elcsúfítják majd a vadregényes tájat, tönkreteszik a varázslatos mecseki panorámát. A tiltakozók aláírásgyűjtésbe is kezdtek a projekt ellen, és közel félezer szignót be is gyűjtöttek. A nyolchektáros tó csaknem felét venné el a pálya, további kettőt a már meglévő strand foglal el, tehát mindössze két hektáron kellene osztoznia a 120 horgásznak. Ez nagyon kevés – mondta Pásztor László, az Orfűi Horgász Egyesület elnöke.
A testületi ülésen Katics József, a beruházó Pécsi Víz Kft. képviselője azt ígérte, hogy a tó területét megnagyobbítja, és saját költéségén kikotortatja. A tervekre végül rábólintott az önkormányzat, ez pedig azt jelenti, hogy a beruházó beadhatja pályázatát a turisztikai attrakció létesítésére. Ha sikerrel jár, és a szakhatóságok is megadják a zöld jelzést, akkor elindulhat a több mint százmillió forintba kerülő pálya építése, és akár már jövő nyáron beindulhat a megye első vízisípályája.

Négy külön világ, egy közös cél: minőségi, modern otthonok minden élethelyzetre
Iroda

Rugalmas, költséghatékony és fenntartható irodamodell modern vállalkozásoknak

5+1 ok, amiért a szolgáltatott iroda a legjobb választás vállalkozásod számára

Irodabérlés újragondolva: miért éri meg szolgáltatott irodát választani?

Találd meg pillanatok alatt a cégedhez illő irodát!
Raktár

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév

Harmincszoros bővülés – 15 500 négyzetméterre költözik az iLogistic a CTPark Budapest West logisztikai és ipari parkban

Kelet-Európa a logisztika új motorja – Magyarország a régió központi szereplőjévé válhat
Otthon

Megváltozik az európai lakhatás, és ezt az életedben is érezni fogod – itt a 10 legdurvább változás, ami mindent felforgat!

Brutális kreativitás a magyar egyetemistáktól: olyan ingatlanfejlesztési ötleteket tettek le az asztalra, hogy a szakma csak pislog!

Lezárult a távhőpályázat: MINDEN pénz elfogyott – több száz társasház járt jól, a többieknek várniuk kell!

A kérdés adott: hirdetni akarsz vagy eladni? Egyáltalán nem mindegy!
Dizájn

Csak így tüntetheted el a penészt teljesen – Két filléres összetevő kell a szakértő szerint

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

Lakatos szakembert keres az Eurogart Kft. – megbízható, hosszú távú állás Óbudán

Csatlakozz az Alkotás Szolgáltató Kft. csapatához műszaki előkészítőként!

Statikus tervező mérnököt keres a KreaBIM Kft. – alkotói szemléletű, változatos projektek Dunakeszin

Víz-, gáz-, fűtésszerelő munkatársat keres az Eurogart Kft. Budapesten
Retail

A kereskedelmi ingatlanpiac 2026-ban: kitart a mérsékelt optimizmus
A Deloitte legfrissebb nemzetközi felmérése szerint a kereskedelmi ingatlanszektor számos kihívással néz szembe, ugyanakkor 2026-ban bővülhetnek azok a cégek, amelyek
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





