Bajnai: az államcsőd veszélye fenyeget
Elkótyavetyélt családi ezüst címmel Bajnai Gordon volt miniszterelnöktől közölt vendégkommentárt szerdán a Handelsblatt című német üzleti lap.
Bajnai Gordon írásában kifejtette: Magyarország jelenleg sokkal súlyosabb helyzetben van, mint 2008-ban, amikor az “első válsághullám” átcsapott az ország felett. A kormány “egyszerű választás előtt áll: meg kell állapodnia egy szigorú feltételekkel járó készenléti hitelről a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), vagy be kell jelentenie az államcsődöt”.
A “válságüzemmódba” való visszaesés legfontosabb oka az inkompetens gazdaságpolitika, amelyet “a láthatóan megrémült Európai Bizottság (EB) azonnal megvétózott”, de még ez sem volt elég ahhoz, hogy a kormányt fordulatra bírja. A budapesti vezetés a gazdaságpolitikai irányvonal módosítása helyett megpróbált időt nyerni a tartalékok felélésével, így “elkótyavetyélte a családi ezüst egy részét” – írta Bajnai Gordon.
“Nem árt felidézni, hogy a kapitalizmus alapja a bizalom” – tette hozzá, megjegyezve, hogy “a kormány csaknem egy év türelmi időt kapott a magyar közvéleménytől és az ország külső adósságát finanszírozó befektetőktől”, de “ma már egyre inkább látszik, hogy az érthetetlen gazdaságpolitika, az agresszív kommunikáció, a nem teljesített reformígéretek, a csökkenő növekedési képesség és borús deficitkilátások, valamint a független gazdaságpolitikai intézmények ellen intézett támadások együttesen teljes bizalomvesztéshez vezettek. Mindez az államcsőd veszélyével fenyeget.”
A volt miniszterelnök szerint az IMF-el aláírandó készenléti hitel “az egyetlen reális lehetőség az összeomlás elkerülésére”. Bajnai hozzátette: “nem sikertörténet, hogy Magyarország most ismét az IMF és az EB segítségére van utalva. Ez minden esetben a kudarc beismerése.” Ugyanakkor az IMF és az EB közreműködése a magyar gazdaságpolitika átalakításában “a helyes irányba tett nagy lépés lehet.”

Az életérzés, ami soha nem megy ki a divatból – Otthonok víz közelben
Iroda

Már nem az ár dönt: így alakítja át az irodapiacot a rugalmasság, a wellbeing és a fenntarthatóság

Amikor az iroda már nem teher, hanem versenyelőny: így változtatják meg a cégek a játékszabályokat

AZ INTERNATIONAL WORKPLACE GROUP 2025-BEN VILÁGSZERTE 1132 ÚJ HELYSZÍNNEL BŐVÍTETTE HÁLÓZATÁT

Miért fordul egyre több cég a szolgáltatott irodák felé? Új szemlélet formálja az irodapiacot
Raktár

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

A magyar beruházó döbbenetes tempóban pörgeti az ingatlanfejlesztéseket

A drága ajándékokat már novemberben megvettük, karácsony előttre ez maradt
Otthon

Kiadó lakáspiac 2026 tavaszán: elfogyott a lendület

Csendben történik Budapesten: így kapnak valódi esélyt a hajléktalan emberek – és működik is

Új építésű lakóparkok Budapesten: négy különböző életstílus, egy közös cél – élhetőbb városi otthonok

Az „olcsó ház” csapdája: így lesz a jó vételből milliós rémálom egyetlen hét alatt
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Fordulat az ingatlanpiacon: gyenge január után beindult a roham, tavaszra felpöröghet a kereslet

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

Stabil rajt 2026-ban: 7600 felett indult az év a lakáspiacon, erős maradt a hitelkereslet

Az olcsóbb házak vitték a prímet: nagyot lehetett alkudni a családi házak piacán
Retail

Beszállt a Vapiano étteremláncba a Libri alapítója és egykori cégvezetője
Megtörtént a tulajdonosváltás.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





