Mélyrepülésben az építőipar
Áprilisban az építőipari termelés 4,8 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól, a magas- és mélyépítés volumene egyaránt csökkent – közölte a KSH.
Az áprilisban kötött új szerződések volumene 71,4 százalékkal haladta meg az egy évvel ezelőttit. Az épületek építésére kötött szerződések volumene kétötödével, míg az egyéb építmények építésére kötötteké 91,9 százalékkal nőtt, részben a 2011. áprilisi rendkívül alacsony bázis, részben pedig a kommunális beruházásokra, árvízvédelmi munkákra, vasút- és útfelújításra kötött szerződések eredményeként. Az április végi szerződésállomány volumene 11,2 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól.
A vártnak megfelelő, de lassuló ütemű csökkenésből arra következtetünk, hogy a zuhanás szeptember-október tájékán megállhat, vagyis őszre éri el a mélypontot az építési szektor – kommentálta a KSH adatait a Napinak Koji László, az Építőipari Vállalkozások Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) alelnöke, s mint hozzátette, az ÉVOSZ az egész évre továbbra is 7-10 százalékos visszaeséssel számol. Koji László kiemelte: a tapasztalatok szerint egyébként minden egyszázalékos termeléscsökkenés 1000-1400 dolgozó munkalehetőségét veszi el. Vagyis éves szinten újabb 10-14 ezer alkalmazottal csökken az építőipari munkavállalók száma. Nagy kérdés egyelőre, hogy a mélyponton hosszas stagnálás következik be vagy elindul a lassú növekedés – vetette fel Koji. Az áprilisi új szerződések állományának markáns növekedése kapcsán megjegyezte, még nem lehet tudni, hogy ez igazi fordulópontot hoz-e az ágazat munkaellátottságában, mindenesetre ebben jelentős szerepe lenne a még lehívható, mintegy ezermilliárdnyi uniós forrásból megvalósítható fejlesztéseknek.
Két, spekulatívan indított irodaház csaknem egyszerre érte el a szerkezetkész állapotot a Váci úti irodafolyosón, illetve annak térségében. A belga Atenor-csoport többüteműre tervezett Váci Greens elnevezésű épületének első fázisa 14,5 ezer négyzetmétert kínál, míg a Skanska Green House irodaháza 17,8 ezer négyzetméterre vár bérlőket.

Revital Park – Egy zöld városnegyed születése Újbudán!
Iroda

Szolgáltatott iroda – modern megoldás a rugalmas irodabérlésre

Nagyobb raktárt bérelne a belváros közelében? Itt irodákat is talál!

Szolgáltatott irodák – rugalmas és költséghatékony megoldás a mai energiaárak mellett

Kiadó magasraktárak és irodák Budapesten, a XI. kerületben – Kiváló megközelíthetőség, modern környezet, rugalmas feltételek
Raktár

Egyedülálló lehetőség: bérelhető majd megvásárolható területek az APCT Condo logisztikai központban

Nagyobb raktárt bérelne a belváros közelében? Itt irodákat is talál!

Kiadó magasraktárak és irodák Budapesten, a XI. kerületben – Kiváló megközelíthetőség, modern környezet, rugalmas feltételek

Kiadó iroda és raktár a XVIII. kerületben – prémium minőség, rugalmas bérleti lehetőségek
Otthon

Sikeres ingatlaneladás titkai – Így készíts ütős ingatlanhirdetést az Ingatlantájolón

Újjászületés a tragédia után – hidak, parkok és új élet a Torna-patak partján Ajkán!

Tízmilliós meglepetés az Otthon Startban: ennyibe kerül ma felépíteni egy új házat – kész horror, ami vár a családokra!

Sokkoló fordulat a Flórián téren: a déli híd állapota rémálom, hónapokkal csúszik a felújítás!
Dizájn

Kisebb a házuk, mint egy átlagos hálószoba, mégis tökéletesen elférnek – Videón mutatják be a miniotthont

Véletlenül hozzáért egy seprűvel a kutyájához: senki sem számított arra, ami ezután történt

Így tisztítsd az air fryert dörzsölés nélkül: pár perc alatt makulátlan lesz

Extra tárolóhelyet adnak a legapróbb fürdőben is – 5 csodás polcötletet mutatunk
Pénz

Meghozta a döntését a Kúria a devizahitelesek ügyében
Jogegységi határozat született az EU-s ítélet nyomán a tisztességtelen tájékoztatással kapcsolatban.
Adó és jog

Egy óvatlan poszt is elég lehet a kirúgáshoz – munkajogi kockázatok 2025-ben

Miért hagyják ott a fiatal magyarok a munkahelyüket? – A Z generáció új elvárásai a munkaerőpiacon

Kínos kérdések, rejtett stresszfaktorok – így készülj fel jól az állásinterjúra

Jön az újabb AI-robbanás: mindössze 7 hónapunk maradt a felkészülésre?
Retail

Válaszolt a teljes kivonulással kapcsolatos kérdésre a Spar
Kisújszálláson augusztus 24-én végleg bezárja üzletét.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó
