Rossz befektetés, de legalább biztos: a lakás

Jó ismerősöktől, barátoktól, jó szándékú szomszédoktól és kollégáktól biztosan sokan hallottak már “tuti” tippeket, hogy “itt érdemes lakást venni”, meg “ez most nagyon jó áron van”, “ha nekem lenne rá pénzem, most biztosan lakásba fektetném” típusú lelkesítő szavakat.

Ezek a tanácsok adott esetben még hasznosak is lehetnek, de a valóság ennél azért jóval árnyaltabb. A kérdés tehát az, hogy vajon megéri-e most a budapesti lakáspiaci árak mélypontja környékén lakásba fektetni a családi örökséget vagy a félre tett tartalékokat?

Első körben érdemes lefektetni olyan, a nagy átlagot reprezentáló alapvetéseket, miszerint a lakás típusú befektetések, vagyis a pénzünk egy olyan lakásba való befektetése, amit piaci körülmények között hasznosítunk, illetve a későbbiekben értékesítünk, az egyik legkonzervatívabb befektetési forma a piacon. Emellett az is fontos, hogy egy átlagember számára elérhetetlen indulótőkét követel akár már egy második lakás hitelfelvétel nélküli megvásárlása is, így számukra legjobb esetben is csak nagyobb bankkölcsön bevonásával lehetne kivitelezhető ez a típusú befektetés, ami viszont mint később kiderül, a jelenlegi feltételek mellett kifejezetten ráfizetéses opció lenne. Egyszóval a megfelelő hozamot is biztosító befektetési típusú lakásvásárlás alapvetően azok játéka, akik képesek akár zsebből kifizetni egy lakás teljes vételárát.

Ide kattintva olvashatja a teljes cikket.