Mégsem adja el az ORCO a Szervita téri ingatlanokat
Még februárban jelent meg a hír, hogy az Orco Property Group eladta a Szervita téri iroda- és parkolóházát. Ezt az információt Kalapács Kornél a hazai cég vezetője akkor nem erősítette meg az MTI-nek.
Először február elején jelent meg az a piaci pletyka, hogy az ORCO eladta a Szervita téri ingatlanjait az egykori irodaházat és a parkolóházat, ahova korábban még Zaha Hadid tervei alapján “óriáscsigát” álmodtak.
Pár hónap hallgatás után a Napi Gazdaság hasábjain találkozhattunk újra az ORCO Szervita téri ingatlanjairól szóló hírekkel. A hír szerint: “Az Orco-csoport által februárban értékesített épületegyüttes beruházója, a Mundial Kft. a jelenlegivel azonos volumenű, 22 ezer négyzetméteres komplexumként újítja meg, itt-ott bontásokkal és újjáépítésekkel. Irodabérlők helyett szállóvendégeket fogadnak majd az itt létesülő 370 szobás hotelben, a parkolóban pedig 240 gépkocsi számára biztosítanak helyet. Információink szerint az üzemeltető a holland érdekeltségű Motel-One lánc lesz.”
Az ügy kapcsán a Portfolio.hu felkereste Kalapács Kornélt, aki írásban úgy tájékoztatott minket, hogy “A fenti hír ebben a formában nem igaz, a Szervita téri ingatlanok továbbra is az ORCO tulajdonában vannak.”
Felkerestük továbbá Petra Zdeňková-t is, az ORCO Property Group PR és Kommunikációs igazgatóját, aki szintén azt a választ adta, hogy az ingatlanok továbbra is 100%-ban az ORCO tulajdonában vannak. A hírek csak annyiban igazak, hogy jelenleg valóban azon dolgoznak, hogy az épületet hotelnek alakítsák át.

Új építésű otthonok Budapesten és a Balatonnál – lakóparkok, amelyek életstílust kínálnak
Iroda

Hibrid munkavégzés és wellbeing – Ma már alapelvárás az irodapiacon!

Nagy Viktor az Indotek Group új non-retail értékesítési vezetője

Új miskolci Regus irodával bővül az International Workplace Group, reagálva a hibrid és platform munka iránti növekvő keresletre

Újabb nagyvállalat választotta a Liberty irodaházat – több mint 5000 m²-re kötött bérleti szerződést az AutoWallis Csoport
Raktár

Egyedülálló lehetőség: bérelhető majd megvásárolható területek az APCT Condo logisztikai központban

Nagyobb raktárt bérelne a belváros közelében? Itt irodákat is talál!

Kiadó magasraktárak és irodák Budapesten, a XI. kerületben – Kiváló megközelíthetőség, modern környezet, rugalmas feltételek

Kiadó iroda és raktár a XVIII. kerületben – prémium minőség, rugalmas bérleti lehetőségek
Otthon

Brutális roham az Otthon Startban: 27 ezer új lakás építése indulhat el mindössze 3 hét alatt!

Tízből hat magyar már most rohanna az Otthon Startért – elképesztő számok derültek ki a friss felmérésből!

Ezért nem tudod eladni az ingatlanod! – Mutatjuk a leggyakoribb hibákat

Megszületett a nagy alku Rákosrendezőről: 800 millió eurós fejlesztés jöhet Budapesten!
Dizájn

A legdurvábban odaégett zsírt is félperc alatt lehozta: elvetemült ez az új takarítós trend

Kisebb a házuk, mint egy átlagos hálószoba, mégis tökéletesen elférnek – Videón mutatják be a miniotthont

Véletlenül hozzáért egy seprűvel a kutyájához: senki sem számított arra, ami ezután történt

Így tisztítsd az air fryert dörzsölés nélkül: pár perc alatt makulátlan lesz
Pénz

Meghozta a döntését a Kúria a devizahitelesek ügyében
Jogegységi határozat született az EU-s ítélet nyomán a tisztességtelen tájékoztatással kapcsolatban.
Adó és jog

Bérszámfejtő – TB ügyintéző munkatársat keres a Dél-Pest Megyei Víziközmű Szolgáltató Zrt.

Tapasztalt vámügyintézőt keres az Alba-Zöchling Kft. Székesfehérvárra

Hol a határ? Mit írhat elő a főnökünk a munkahelyi megjelenésben?

Szervizspecialistát keres Kelet-Magyarországra a HORSCH Maschinen GmbH
Retail

Válaszolt a teljes kivonulással kapcsolatos kérdésre a Spar
Kisújszálláson augusztus 24-én végleg bezárja üzletét.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó
