Már nem éri meg nyugdíjasként vállalkozni
Az egyszerűsített vállalkozói adó változása és a korhatár alatti nyugdíjasok átsorolása miatt jelentősen csökkent a nyugdíjasként egyéni vállalkozásból is élők száma. A többi egyéni vállalkozói kategóriában növekedés vagy stagnálás volt az első negyedéves adatok szerint.
A nyugdíjasok az egyéni vállalkozókat érintő változások nagy vesztesei – írta a Napi Gazdaság. Az egyéni vállalkozók száma a legtöbb kategóriában enyhén emelkedett, a nyugdíjas vállalkozók száma viszont 15 ezerrel csökkent egy év alatt.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) első negyedéves adatai alapján 79 385 főről 64 698 főre csökkent a nyugdíj mellett egyéni vállalkozóként dolgozók száma. A főfoglalkozásúaké 159 205-ről 162 016 főre emelkedett, a legalább 36 óra heti munkaviszony mellett vállalkozóké 135 190-ről 136 336-ra nőtt.
A Napi Gazdaság azt írta, a nyugdíjasok nagy részének valószínűleg már nem érte meg a megemelt közterhek mellett fenntartani a vállalkozói státuszt. A kormány 25-ről 30 millió forint éves bevételre növelte az egyszerűsített vállalkozói adó jogosultsági határát, miközben az adókulcs 30-ról 37 százalékra növekedett.
A nyugdíjasokat érintő változás volt, hogy a korhatár alatti nyugdíjasként vállalkozók átsorolódtak a főfoglalkozásúak közé, és minden adót, illetve járulékot meg kell fizetniük a megemelt minimálbér alapján. Az öregségi nyugdíjasok a 8,5 százalékos egészségbiztosítási-munkaerőpiaci és a 10 százalékos nyugdíjjárulékot fizetik, ha vállalkoznak. A nyugdíjasok vállalkozásainak 15 ezres csökkenését viszont nem magyarázza, hogy a főfoglalkozásúak száma 3000 fővel növekedett.

Négy budapesti lakópark, négy életstílus – válaszd ki a hozzád illőt!
Iroda

Modern irodák Budapest XIII. kerületében – Rugalmas megoldások a Metropol Office-ban

Szolgáltatott iroda: a legkényelmesebb megoldás a modern vállalkozások számára

A Gránit Alapkezelő fókuszában a zöld jövő: átfogó fenntarthatósági fejlesztések a Grandum Ingatlankezelő portfóliójában

Fenntarthatósági rekordokat döntöget a Budapest ONE irodaház
Raktár

Kelet-Európa a logisztika új motorja – Magyarország a régió központi szereplőjévé válhat

Új magyar raktár a világ legnagyobb logisztikai vállalatánál: megkezdte működését a DSV környezetbarát szigetszentmiklósi raktára

Eladó ipari ingatlan sokoldalú hasznosítási lehetőségekkel Győr Nádorvárosban

Kiadó raktárak könnyedén – így találhatsz gyorsan megfelelő raktárt!
Otthon

Magyarország lehet Európa új bérlakás-nagyhatalma? – Szakértő elárulta, mi hiányzik ehhez!

Sikeres ingatlaneladás: így készíts ütős hirdetést, amivel gyorsan vevőt találsz!

Otthonteremtés vagy befektetés? A Palota Ligetben mindkettő okos döntés – most különösen megéri lépni!

KIDERÜLT, HOL TÁJÉKOZÓDUNK AZ INGATLANPIACON
Dizájn

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje

Ezzel soha ne pucold a mosógépet, mert tönkreteszi – Kevesen tudják, hogy milyen nagy kárt okozhat

Ezt sokan elmulasztják a házukkal kapcsolatban, pedig több százezres büntetés járhat érte: figyelmeztet a NAV

Felújította a brit házaspár a konyháját: döbbenetes, mire bukkantak a padló alatt
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

Csatlakozz a Libri-Bookline digitális csapatához – keresik új Termékmenedzserüket!

Új karrierlehetőség Székesfehérváron: Vámügynökség Vezető pozíció az Alba-Zöchling Kft.-nél

Építs karriert a kiberbiztonság jövőjében – Business Development Manager-t keres a Bakotech Magyarországra

A világ lassan belefullad a munkaalkoholizmusba – Magyarországon még tűrhető a helyzet
Retail

Vadonatúj pláza nyílt Budapesten
A bevásárlóközpont központi elemet tölt be.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó
