Egyszerűbbek lesznek a raktárkiválasztás szabályai
A gabona és a rizs intervenciójáról szóló rendeletet a Vidékfejlesztési Minisztérium módosítja, így világosabbá, egyértelműbbé válnak a felvásárlás és a raktárkiválasztás szabályai.
Az Európai Unió a gabona ágazatban intervenciós rendszert működtet, aminek lényege, hogy jogszabályokban meghatározott feltételek szerint, rendszeresen felvásárolja a felajánlott terményt. Jelenleg csak a búza esetében határozzák meg a felvásárolható mennyiséget, ez évi három millió tonna – összeurópai szinten -, 101,31 EUR/t fix áron. E mennyiség felett nem elég a terményfelajánlása, a kívánt vételár megadásával kell pályázni. Minden más intervencióra jogosult gabona – kukorica, árpa, rizs, durumbúza, cirok – esetében a felvásárolható mennyiség nulla tonna. Ez nem azt jelenti, hogy semmit sem vásárolnak fel az említett gabonákból, hanem azt, hogy kizárólag piaci zavar esetén, pályáztatás útján fogadják be azokat. A felvásárlás mértékén – az aktuális piaci helyzettől függően – az Európai Bizottság természetesen változtathat.
A gabona hazai intervenciójáért a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) felelős. A tavalyi, 2010/2011-es gazdasági évben nem volt gabona felvásárlás Magyarországon, az azt megelőző évben – 2009/2010-ben – viszont 300.000 tonna árpát és 130.000 tonna búzát vásárolt fel az MVH. A mostani rendeletmódosítás három legfontosabb változása – a jogharmonizációs, technikai változtatásokon kívül – a felvásárlást, a tárolást és az értékesítést is érinti. Az eddigi gyakorlattól eltérően az MVH csak a hiánytalan dokumentációjú felajánlásokat fogadja be, így gyorsítva a felvásárlási folyamatot. Ezentúl újra jogszabályban meghatározott minőségi feltételeknek kell megfelelnie azoknak a raktáraknak, amelyeket a MVH kibérel az intervenciós gabona tárolására; illetve a közösségen belüli értékesítés kapcsán pontosították a rendeletben az ÁFA szabályokat, és pénzügyileg zárttá tették a rendszert.

Tágas terek, nyugodt környezet – új Duna-parti otthonok minden élethelyzetre!
Iroda

Modern iroda és raktár bérlés Budapesten – Elérhető árak, kiváló elhelyezkedés

Raktár és iroda bérlés – Azonnal költözhető, nagy belmagasságú raktárak a belváros közelében!

Találd meg a tökéletes irodát néhány kattintással!

Közép- és kelet-európai irodapiacok: keresletváltozások, zöld prioritások és egyenlőtlen növekedés
Raktár

Kiváló üzleti lehetőség: bérelhető ipari terület kiemelkedő lokációval és GIP1 besorolással

Ipari és logisztikai fellendülés Közép- és Kelet-Európában – Magyarország is kulcsszereplő

Modern iroda és raktár bérlés Budapesten – Elérhető árak, kiváló elhelyezkedés

Raktár és iroda bérlés – Azonnal költözhető, nagy belmagasságú raktárak a belváros közelében!
Otthon

Miért nem tudod eladni az ingatlanod? – A leggyakoribb hibák, és hogyan kerüld el őket

Pécsre vettek fel? Mutatjuk a legjobb ár-érték arányú kiadó lakásokat!
Sokkoló számok: Ennyit keresnek valójában az Otthon Start hitelre ácsingózók – tényleg vissza tudják majd fizetni az 50 milliót?!

Felújított családi ház a Tisza-tó és Szolnok közt félúton
Dizájn

Így mindig tiszta marad a lakás: 5 apró trükk, ami nagyon könnyen szokássá válhat

Ezért dugd be a lefolyót utazás előtt: borzasztó látványra érhetsz haza

Hófehér és vízkőmentes lesz a kád, ha ezzel a zöldséggel dörzsölöd

12 eldugott hely fürdőszobában, ami baktériumtelep lesz: soha ne felejtsd el takarítani
Pénz

Meghozta a döntését a Kúria a devizahitelesek ügyében
Jogegységi határozat született az EU-s ítélet nyomán a tisztességtelen tájékoztatással kapcsolatban.
Adó és jog

Jön az újabb AI-robbanás: mindössze 7 hónapunk maradt a felkészülésre?

Klímaszerelőként dolgoznál vasúti járműveken? Itt a lehetőség!

Így szerezhetsz jól fizető állást 2025-ben – ezekre figyelj a jelentkezésnél!

Felszolgálót keres a veszprémi Oliva Étterem – csatlakozz egy nívós gasztrohely csapatához!
Retail

Csődöt jelentett Németországban a Pepco
Több száz ember állása kerülhet veszélybe.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó
