Egyre több embert nyom agyon a törlesztőrészlete
Megint nőtt azoknak a háztartásoknak a száma, amelyeknek gondot okoz a hitelek törlesztése. S nem csak a devizahiteleké. Emelkedett azok száma is, akik már egy éve nem tudják fizetni a részleteket.
Tavaly év végére megint rekordmagasságba ugrott az MNB jelentése szerint azoknak a háztartási hiteleknek az aránya, amelyeket már legalább 90 napja nem tudnak törleszteni – írta a vg.hu. Emelkedett azok száma is, akik már egy éve nem tudják fizetni a részleteket. Úgy tűnik tehát, a mentőintézkedések (pl. árfolyamgát) sem hoztak átütő változást.
A devizahiteleken belül a szabad felhasználásúaknál 23,37 százalékra nőtt a 90 napon túli hátralékosok aránya, a lakáscélúaknál 15 százalékra. Ez utóbbi azért is meglepő, mert a harmadik negyedévben még csökkenést mutatott a statisztika, amiben szerepet játszhatott az is, hogy az árfolyamgátba nem lehetett 90 napon túli tartozással belépni. S emiatt sokan próbálták legalább részben rendezni a tartozásukat.
De nem jobb a helyzet a forinthiteleknél sem: csaknem annyi a 90 napon túl tartozó ügyfél, mint a devizahiteleknél. A támogatott lakáscélú forinthiteleknél viszont csak 4,33 százalék azok aránya, akik három hónapnál több részlettel tartoznak, de ennél az ügyletnél is romlik a portfólió minősége.
A gépjármű hitelesek közül viszont azok vannak nagyobb bajban, akik forintban vették fel a kölcsönt. Ezeknek az adósoknak a fele már legalább 90 napja nem tud fizetni.

Új építésű lakások Otthon Starttal? Budapesten és a Balatonnál is megtalálhatod álmaid otthonát!
Iroda

Elkezdődött a magyar kkv-k ESG-forradalma – fenntarthatóság az irodapiacon is

Irodabérlés újragondolva: mit nyújt egy szolgáltatott iroda?

Szolgáltatott irodák: rugalmas és költséghatékony megoldás a modern vállalkozások számára

Bérelhető irodák Budapest XIII. kerületében – Metropol Office a Tüzér utcában
Raktár

Új magyar raktár a világ legnagyobb logisztikai vállalatánál: megkezdte működését a DSV környezetbarát szigetszentmiklósi raktára

Eladó ipari ingatlan sokoldalú hasznosítási lehetőségekkel Győr Nádorvárosban

Kiadó raktárak könnyedén – így találhatsz gyorsan megfelelő raktárt!

Egyedülálló lehetőség: bérelhető majd megvásárolható területek az APCT Condo logisztikai központban
Otthon

Ezért nem tudod eladni az ingatlanod – 6 gyakori hiba lakáseladáskor

INGATLANPIACI KUTATÁS: 10-BŐL 9-EN NEHÉZSÉGEKRE SZÁMÍTANAK

Támogatják az uniós lakásépítési tervet a tagállamok – de szigorú feltételekkel

Új kutatás: félelem, szorongás és döntési paralízis bénítja az első lakást vásárlókat
Dizájn

Ezzel soha ne pucold a mosógépet, mert tönkreteszi – Kevesen tudják, hogy milyen nagy kárt okozhat

Ezt sokan elmulasztják a házukkal kapcsolatban, pedig több százezres büntetés járhat érte: figyelmeztet a NAV

Felújította a brit házaspár a konyháját: döbbenetes, mire bukkantak a padló alatt

A legdurvábban odaégett zsírt is félperc alatt lehozta: elvetemült ez az új takarítós trend
Pénz

Stratégiai együttműködést kötött a Gránit Alapkezelő és a Mathias Corvinus Collegium
A Gránit Alapkezelő és a Mathias Corvinus Collegium (MCC) által 2025. szeptember 18-án aláírt stratégiai együttműködés célja, hogy a Gránit
Adó és jog

Pénzügyi munkatársat keres a Libri-Bookline Zrt. – csatlakozz Magyarország vezető könyvkereskedelmi hálózatához!

Vendégszerető recepcióst keres a veszprémi Oliva Hotel & Étterem

Csontozói álláslehetőség Németországban – stabil munka, kiemelkedő fizetés

Csatlakozz a Maschinenring Magyarország csapatához Kecskeméten!
Retail

Nagy bejelentést tett a Shein, ebben az európai országban nyitnak üzletet
Az ázsiai fast fashion óriás további öt bolt megnyitását is tervezi.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó
