Egyetemi kollégiumból irodaház Miskolcon
Irodaházként funkcionál a jövőben a Miskolci Egyetem korábban E/7-es számot viselő egykori kollégiuma: az 1,1 milliárd forintért PPP-konstrukció keretében megújult épületet Závecz Ferenc, az oktatási tárca szakállamtitkára adta át pénteken.
A Miskolci Egyetem legnagyobb, E/7-es jelű kollégiuma több évvel ezelőtt életveszélyessé vált, bezárták, statikus szakvélemény alapján öt emeletet visszabontottak, és irodaházzá alakították át – mondta az MTI-nek a kivitelezést közbeszerzési eljáráson elnyert Strabag Zrt. képviselője.
A beruházás összköltsége 1,1 milliárd forint volt. Závecz Ferenc a létesítmény avatásán azt hangsúlyozta: a PPP-konstrukció (magántőke bevonása közcélú beruházásokba) “összekényszeríti” a feleket, akik önként vállalják ezt. Az épület üzemeltetője az elkövetkező 20 évben a Strabag lesz, amely vállalta, hogy az intézményt mindvégig a jelenlegi állapotában őrzi meg.
Az egyetem bérli az irodaházat, a bérleti díjat fele részben fizeti, a másik felét a minisztérium állja. Az irodaházban kapott helyet az egyetem gazdasági szervezete, ennek köszönhetően a tanulmányi épületekben és kollégiumokban helyek szabadultak fel az oktatásra és a kutatásra.

Brickery Homes – az utolsó lakások Budapest szívében, fix 3%-os hitellel
Iroda

Rugalmas irodai megoldás a jövő vállalkozásai számára

Rugalmas irodamegoldások: a modern vállalkozások új kedvence

Modern irodák Budapest XIII. kerületében – Rugalmas megoldások a Metropol Office-ban

Szolgáltatott iroda: a legkényelmesebb megoldás a modern vállalkozások számára
Raktár

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév

Harmincszoros bővülés – 15 500 négyzetméterre költözik az iLogistic a CTPark Budapest West logisztikai és ipari parkban

Kelet-Európa a logisztika új motorja – Magyarország a régió központi szereplőjévé válhat
Otthon

Durva trükkökkel préselik be az árakat az Otthon Start plafonja alá – kiderült, hol spórolnak a lakásfejlesztők!

HITELPIACI REKORD AZ OTTHON START MIATT

Légy az első, aki értesül az árcsökkenésekről – így csaphatsz le a legjobb lakásajánlatokra!

ILYEN OTTHONT SZERETNÉNEK A MAGYAROK
Dizájn

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje

Ezzel soha ne pucold a mosógépet, mert tönkreteszi – Kevesen tudják, hogy milyen nagy kárt okozhat
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

Lakatos szakembert keres az Eurogart Kft. – megbízható, hosszú távú állás Óbudán

Csatlakozz az Alkotás Szolgáltató Kft. csapatához műszaki előkészítőként!

Statikus tervező mérnököt keres a KreaBIM Kft. – alkotói szemléletű, változatos projektek Dunakeszin

Víz-, gáz-, fűtésszerelő munkatársat keres az Eurogart Kft. Budapesten
Retail

A kereskedelmi ingatlanpiac 2026-ban: kitart a mérsékelt optimizmus
A Deloitte legfrissebb nemzetközi felmérése szerint a kereskedelmi ingatlanszektor számos kihívással néz szembe, ugyanakkor 2026-ban bővülhetnek azok a cégek, amelyek
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





