A Tópark első ütemének harmada bérlőre talált

A Törökbálint és Biatorbágy határában épülő Tópark első ütemében létesülő 70 ezer
négyzetméternyi iroda 30 százalékának már megvan a bérlője – jelentette be szerdán sajtótájékoztatón Takács Péter, a projekt értékesítési igazgatója.

Az összességében 300 milliárd forintos beruházás első ütemébe 2009. végén kezdhetnek beköltözni a bérlők. A négyzetméterenként és havonta számított bérleti díj a fővárosi 13-14 euró helyett itt 9,9 euró, és a 2,9 eurós fajlagos üzemeltetési költség is csak kétharmada az átlagosnak.

Az első ütemben készülő 8 épület – hasonlóan a későbbiekhez – homlokzatai európai fővárosok házainak jellegzetességeit tükrözik vissza. A bérlők, amennyiben egy egész – 5-8 ezer négyzetméteres – épületet kibérelnek, a nekik tetsző homlokzat mögé költözhetnek. Az első ütemhez 10 ezer négyzetméter szolgáltató terület kapcsolódik, az épületek földszintjén. A bérlők körében végzett felmérés szerint gyermekmegőrzőt, konferencia- és fitness termet, valamint többféle éttermet igényelnek.

A több, mint 20 ezer négyzetméter irodára 18 bérlő kötött szerződést a Tóparkban. A legkisebb 140 négyzetmétert, míg a legnagyobb 8.500 négyzetmétert igényelt, az átlagos bérelt terület 300-600 négyzetméter közötti. Takács Péter elmondta, hogy
számítástechnikai cég, szolgáltató központ, konferencia szervező is van a bérlők között, egy élettudományokkal foglalkozó társaságnak pedig laboratóriumot alakítanak ki az egyik épületben. Előrehaladott tárgyalásokat folytatnak egy nagy svájci céggel, amely 1.200 főnek igényel helyet, közöttük 200 külföldi, akik a Tópark apartman szállodájában lakhatnak.

A létesítmény önálló energia-központtal rendelkezik majd, így a bérlők 15-20 százalékkal olcsóbban juthatnak villamos-, fűtő- és hűtő energiához. Az áramtermelő berendezés az első ütemmel együtt épül 11 milliárd forintból. A közvilágításhoz kis szélgenerátorok termelik az áramot, de legtöbb megújuló energiát a Napból nyernek egy új magyar szabadalom segítségével. Ez olyan villamos energiát előállító napelem, amely öntött műanyagból, kevés szilícium
felhasználásával készül. Az olcsóság és a jobb hatásfok miatt a megtérülési ideje fele, a hagyományos napelemének (ez utóbbinál évtizeden túli megtérülést kalkulálnak a szakértők).