A BKK-t vizsgálták, nincs jogi következmény
Nem tartalmaz jogi következményekkel járó megállapítást a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) belső ellenőrzéséről szóló jelentés – jelentette ki hétfői sajtótájékoztatóján Tarlós István főpolgármester, hangsúlyozva: szó nincs Vitézy Dávid vezérigazgató menesztéséről.
A városvezető szerint “a történet már rég nem Vitézy Dávidról szól”.
Úgy fogalmazott, minden nagyobb közösségben vannak “nemtelen módszerekkel dolgozó bajkeverők”, akik ha lehetőséget látnak rá, rögtön elkezdenek “mesterkedni” és saját emberi gyengeségük termékét ügyességként vagy “intellektuális politikai teljesítményként” könyvelik el.
A BKK vezérigazgatójáról szólva azt mondta: szakmailag rendkívül tehetségesnek tartja, akinek – jórészt életkorából adódóan – van még tanulnivalója a cégvezetést illetően.
Jelezte, hogy a társaság 2011-es működéséről szóló vizsgálata még nincs lezárva, újabb információkat és tájékoztatókat kért az ügyben, azt azonban hangsúlyozta: jogi következményekkel járó megállapítást az anyag nem tartalmaz.
Tarlós István kitért arra is, hogy szó nincs és nem is volt Vitézy Dávid menesztéséről és “a jelenlegi helyzetben arra sem kell gondolni”, hogy más posztot kapna a BKK-nál.
Az origo.hu múlt kedden a fővárosi önkormányzat ellenőrzési jelentésére hivatkozva közölt egy összeállítást; e szerint a Budapesti Közlekedési Központ 2011-ben egyebek mellett többször is indokolatlanul kért jogi tanácsokat ügyvédi irodáktól, hiányosan töltötték ki az üzemanyag-vásárlásokhoz szükséges bizonylatokat, továbbá az ellenőrök találtak egy aláírás nélküli, 34 ezer forintos éttermi számlát is. A lap azt is ismertette, hogy a BKK lábjegyzetben véleményezte a dokumentumot; azt írta, hogy új szabályozást készítenek, amely “kezelni fogja a jelentésben leírtakat”.
A dokumentum kiszivárogtatása miatt Tarlós István vizsgálatot indított.

Az életérzés, ami soha nem megy ki a divatból – Otthonok víz közelben
Iroda

Már nem az ár dönt: így alakítja át az irodapiacot a rugalmasság, a wellbeing és a fenntarthatóság

Amikor az iroda már nem teher, hanem versenyelőny: így változtatják meg a cégek a játékszabályokat

AZ INTERNATIONAL WORKPLACE GROUP 2025-BEN VILÁGSZERTE 1132 ÚJ HELYSZÍNNEL BŐVÍTETTE HÁLÓZATÁT

Miért fordul egyre több cég a szolgáltatott irodák felé? Új szemlélet formálja az irodapiacot
Raktár

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

A magyar beruházó döbbenetes tempóban pörgeti az ingatlanfejlesztéseket

A drága ajándékokat már novemberben megvettük, karácsony előttre ez maradt
Otthon

Kiadó lakáspiac 2026 tavaszán: elfogyott a lendület

Csendben történik Budapesten: így kapnak valódi esélyt a hajléktalan emberek – és működik is

Új építésű lakóparkok Budapesten: négy különböző életstílus, egy közös cél – élhetőbb városi otthonok

Az „olcsó ház” csapdája: így lesz a jó vételből milliós rémálom egyetlen hét alatt
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Fordulat az ingatlanpiacon: gyenge január után beindult a roham, tavaszra felpöröghet a kereslet

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

Stabil rajt 2026-ban: 7600 felett indult az év a lakáspiacon, erős maradt a hitelkereslet

Az olcsóbb házak vitték a prímet: nagyot lehetett alkudni a családi házak piacán
Retail

Beszállt a Vapiano étteremláncba a Libri alapítója és egykori cégvezetője
Megtörtént a tulajdonosváltás.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





