Demján gigaberuházásra készül Kassán
Háromszázmillió eurós, azaz megközelítőleg 90 milliárd forintos ingatlan-beruházásra készül Kassán a TriGranit nemzetközi ingatlanfejlesztő csoport – közölte az Új Szó szlovákiai magyar nyelvű napilap szerdán.
A beruházás keretében a befektető egy többfunkciós központot építene Kassa központjában, az egykori Malinovszkij kaszárnya területén. Az építkezés, amely a tervek szerint három évig tartana, 2015-ben kezdődhet meg.
A TriGranit által építendő komplexum a pozsonyi lap szerint üzleteknek, irodáknak, sportlétesítményeknek, köztük minigolf és korcsolyapályának ad majd otthont, de lakásokat is építene a befektető. A komplexum megépítéséhez a cég egy négyhektáros területet vásárolna meg Kassa városától, ennek áráról egyelőre nem született megegyezés.
A volt Malinovszkij kaszárnyát a város önkormányzata részint azért kívánja eladni, mert annak területe évek óta kihasználatlan, részben pedig azért, mert az így befolyó összegből kívánja rendezni egy előnytelen szerződésből származó 10 millió eurós adósságát.
A TriGranit csoport korábban Szlovákiában már több jelentős beruházást is elvégzett. Ilyen beruházás volt a Pozsonyban a múlt század kilencvenes éveiben felépített Polus bevásárló központ valamint az annak tőszomszédságában később épült Millenium Tower I és II irodaházak is. Az Új Szó szerint a kassai projekt egyik oka, hogy a beruházó a kelet-szlovákiai városban, a szlovák-ukrán határ közelsége miatt nagy lehetőségeket lát az ukrán vásárlóerőben.

Otthonteremtés vagy befektetés? A Palota Ligetben mindkettő okos döntés – most különösen megéri lépni!
Iroda

Modern irodák Budapest XIII. kerületében – Rugalmas megoldások a Metropol Office-ban

Szolgáltatott iroda: a legkényelmesebb megoldás a modern vállalkozások számára

A Gránit Alapkezelő fókuszában a zöld jövő: átfogó fenntarthatósági fejlesztések a Grandum Ingatlankezelő portfóliójában

Fenntarthatósági rekordokat döntöget a Budapest ONE irodaház
Raktár

Kelet-Európa a logisztika új motorja – Magyarország a régió központi szereplőjévé válhat

Új magyar raktár a világ legnagyobb logisztikai vállalatánál: megkezdte működését a DSV környezetbarát szigetszentmiklósi raktára

Eladó ipari ingatlan sokoldalú hasznosítási lehetőségekkel Győr Nádorvárosban

Kiadó raktárak könnyedén – így találhatsz gyorsan megfelelő raktárt!
Otthon

Sikeres ingatlaneladás: így készíts ütős hirdetést, amivel gyorsan vevőt találsz!

KIDERÜLT, HOL TÁJÉKOZÓDUNK AZ INGATLANPIACON

Az ingatlanközvetítés területén is fontos szereplővé vált a Fundamenta

Bővülő Ingatlankínálat Mellett Higgadtabb Kereslet – A fejlesztői szándék erősödése és a befektetői eladások is segítik a vevőket
Dizájn

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje

Ezzel soha ne pucold a mosógépet, mert tönkreteszi – Kevesen tudják, hogy milyen nagy kárt okozhat

Ezt sokan elmulasztják a házukkal kapcsolatban, pedig több százezres büntetés járhat érte: figyelmeztet a NAV

Felújította a brit házaspár a konyháját: döbbenetes, mire bukkantak a padló alatt
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

Csatlakozz a Libri-Bookline digitális csapatához – keresik új Termékmenedzserüket!

Új karrierlehetőség Székesfehérváron: Vámügynökség Vezető pozíció az Alba-Zöchling Kft.-nél

Építs karriert a kiberbiztonság jövőjében – Business Development Manager-t keres a Bakotech Magyarországra

A világ lassan belefullad a munkaalkoholizmusba – Magyarországon még tűrhető a helyzet
Retail

Vadonatúj pláza nyílt Budapesten
A bevásárlóközpont központi elemet tölt be.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó
