A legtipikusabb hibák, amiket elkövetünk a lakberendezésben

Meglátjuk egy magazinban. Megtetszik. Otthon is megcsináljuk, és hááát az eredmény??? Ugye, mégsem ugyanaz, mint amire számítottunk. Számtalan tényezőtől függ, hogy egy design ötlet a saját lakásunkban is jól mutat-e, és van néhány lakberendezési hiba, amibe nagyon sokan belefutnak. A legtipikusabbakat gyűjtöttük most össze, és ötleteket is adunk a kijavításukra.

Kép forrása: beasleyandhenley.com

Sötét falak

A sötét falak mostanában nagyon népszerűek, de nagyon nyomasztóak lehetnek, ha nem tudjuk, hogyan használjuk őket. És most nem térnénk ki arra, hogy miért nem lehet egy kis helyiségben használni, ugyanis ott is jól mutathat, ha betartunk néhány szabályt.

A hangsúly ugyanis a világításon van. Sötét színnel lefestett helyiségben mindig használjunk több fényforrást, még akkor is, ha csak egy falat emeltünk ki a mélyebb árnyalattal. A legjobb pedig, ha a sötét árnyalatú falon falikarokat helyezünk el, ahogyan ennek a lipótvárosi lakásnak a hálószobájában is tették. A szoba kiegészítőként faerezetes gardróbszekrényt kapott fésülködőasztallal, melyek felülről is megvilágítás kapnak.

Még több képért kattintson a fotóra!

Illetve gondoljunk arra is, hogy egy bútorokkal telizsúfolt szoba mindig nyomasztó lesz, ha sötét színnel festjük le, ezért csak szellősen berendezett helyiségeknél alkalmazzuk. A sötét falak ugyanakkor remek hátteret nyújtanak az élénk színű bútoroknak, így érdemes ezekből néhány mutatós darabot beszerezni. Ha pedig bizonytalanok vagyunk, melyik élénk színt válasszuk, a fehérrel nem foghatunk mellé.

Fehér konyha

A fehér konyha nagyon megosztó, de mindig vannak, akik rajonganak érte. Hátránya azonban, hogy túl steril, kórházi hatást teremthet, amit viszont remekül ellensúlyozhatunk. Például színes konyhai gépekkel, vagy konyhai eszközökkel, ha nem rejtjük el, hanem nyitott polcokra helyezzük őket. De a felakasztott serpenyők is nagyon jól mutathatnak. Ha pedig jobb nem jut eszünkbe, telipakolhatjuk a konyhát zöld növényekkel, vagy helyezzünk el egy gyümölcsös tálat teli színes gyümölcsökkel.

Ennek a XI. kerületi lakásnak a fehér konyháját például zöld fűszernövényekkel dobták fel, és néhány türkiz színű csempével, ami a lakás többi részében is visszaköszön.

Még több képért kattintson a fotóra!

Világos színű kanapé vagy szőnyeg

Egy világos árnyalatú ülőgarnitúra vagy szőnyeg a nappali dísze lehet, hacsak nincsenek kisgyerekeink vagy kisállataink, ekkor ugyanis rémálommá válhat a tisztántartása. A kanapé védelmére ilyenkor legtöbben egy plédet vetnek be, ami nem túl stílusos megoldás. Illetve mégis az lehet, ha egy, az ülőgarnitúra és az egész szoba stílusához illeszkedő darabot választunk, mely tökéletes kiegészítője az enteriőrnek.

Ebben a ferencvárosi lakásban például ki gondolná, hogy a kanapén egy ágytakaró látható (a 4. képen látszik). S bár az ágytakaró ugyanolyan világos, mint a bútor eredeti huzata, mégiscsak könnyebb bedobni a mosógépbe, vagy lecserélni, ha nem jön ki egy folt belőle.

Még több képért kattintson a fotóra!

Az ágytakaró természetesen még így sem véd mindenütt, így a bútorkárpit tisztántartását, akárcsak egy világosabb színű szőnyeg takarítását, inkább bízzuk profikra. Ha pedig rögtön észrevesszük, hogy valami rácsöppent, szórjunk a foltra szódabikarbónát, várjunk amíg a szódabikarbóna magába szívja a szennyeződést, majd porszívózzuk ki. Ez a módszer nem minden foltnál, de a legtöbb esetben segít.

Minimalista berendezés

A minimalista bútorok rendkívül jól mutatnak a magazinok címlapjain és a lakberendezési oldalakon, és saját otthonukba is rengetegen választják őket, mégsem illenek mindenhova. Hogy ennek mi az oka? A válasz nagyon egyszerű, a minimalista szemlélet nemcsak arról szól, hogy letisztult, egyszerű vonalvezetésű bútorokat vásárolunk a lakásba, hanem arról is, hogy megszabadulunk minden felesleges kacattól, és csak néhány dísztárgyat teszünk ki a polcokra. Aki tehát nem tud lemondani arról, hogy kedvenc tárgyait, emlékeit mind kipakolja, inkább más stílusban rendezze be otthonát.