Veszteséggel zárta az Immofinanz az első negyedévet
Veszteséggel zárta a 2014/2015-ös pénzügyi éve első negyedévét az osztrák Immofinanz kereskedelmi célú ingatlan-hasznosító vállalat.
2014 május-júliusában – az Immofinanz 117,6 millió euró bérleti díj bevételre tett szert, ami 6,8 százalékkal kevesebb az előző év azonos időszakáénál. Üzleti eredménye ezzel párhuzamosan 6,5 százalékkal 90,9 millió euróra csökkent az egy évvel korábbi 97,2 millió euróról. Adózott eredménye az előző évi 119,8 millió euróval szemben az idei első negyedévben negatív lett, 14 millió eurós veszteséggel zárt a cég.
.jpg)
Eduard Zehetner, az Immofinanz Group vezérigazgatója elmondta: a rubel átváltási árfolyamának ingadozása időről időre jelentős kiszámíthatatlanságot okozott az eredmény-kimutatásban. A vállalat ugyanakkor arra számít, hogy a 2014/15-ös pénzügyi év során növekszik a cég értéke, amely a portfólió további optimalizálásából, a kihasználtság tervezett növekedéséből, a lakóingatlanokkal foglalkozó BUWOG leválasztása nyomán realizált költségcsökkentésekből, a folyamatos és sikeres ingatlanértékesítésekből, valamint a Németországra, Lengyelországra, Oroszországra és Romániára koncentráló megnövekedett fejlesztési tevékenységekből adódik.
Az Immofinanz Group magyarországi ingatlanjai a társaság teljes portfóliójának 7,7 százalékát teszik ki, ez 37 ingatlant jelent (30 meglévő és 7 fejlesztés alatt álló beruházást), 529,3 millió euró könyv szerinti értékkel. A meglévő beruházási portfólió 12 irodaházra – köztük a képen látható Haller Gardens -, 13 kiskereskedelmi ingatlanra és 5 logisztikai létesítményre oszlik.

Új otthont keresel? Négy modern lakópark, ahol a kényelem, a technológia és az értéktartás kéz a kézben jár
Iroda

Rugalmas irodák: a modern vállalkozások új alapértelmezett megoldása

Irodapiaci trendek 2025: generációk harca, hibrid munkavégzés és láthatatlan MI az irodákban

Professzionális iroda akár már holnapra – hosszú távú kötöttség nélkül

Fenntarthatóság, jóllét, rugalmasság: ezek a feltételek diktálnak az irodabérlésnél
Raktár

Túlkínálat, óvatos optimizmus és kettős üzemmód – ilyen most az ipari-, logisztikai ingatlanpiac

Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt elkészül a fejlesztés, nő az érdeklődés

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév
Otthon

Így kapsz akár 2,5 milliót otthoni akksira – indul a 100 milliárdos energiatároló program

Berobbant a budapesti újlakás-piac: tízéves csúcs, brutális kínálat, rekordközeli árak

Így készíts ütős ingatlanhirdetést, amivel gyorsan elkel a lakásod!

Óriási fordulat az ingatlanpiacon: pert nyert a Reálmonitor – az Ingatlan.com válasza csak tovább fokozza a feszültséget
Dizájn

Csak így tüntetheted el a penészt teljesen – Két filléres összetevő kell a szakértő szerint

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

5+1 ok, amiért a szolgáltatott iroda a legjobb választás vállalkozásod számára

Találd meg pillanatok alatt a cégedhez illő irodát!

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Lakatos szakembert keres az Eurogart Kft. – megbízható, hosszú távú állás Óbudán
Retail

A 4iG megszerezte egy újabb cég 90 százalékos üzletrészét
A tranzakció tovább erősíti a cégcsoport adatkommunikációs portfólióját.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





