Tarlósnak tényleg nincs jobb dolga? Újabb utcákat neveztet át a főpolgármester
Tarlós István főpolgármester előterjesztése szerint a változásokat több fővárosi kerület kezdeményezte. A javaslat szerint lehetőség nyílik “olyan jelentős magyar történelmi személyek számára is méltó emléket állítani”, akiknek nevét jelenleg nem viseli fővárosi közterület.
A II. kerületben a Margit híd budai hídfőjénél, a híd déli oldalán lévő névtelen közterület Gyóni Géza magyar költő nevét venné fel; a XIV. kerületi Állatkerti utat pedig Gundel Károly világhírű vendéglősről, a magyar gasztronómia történetének feldolgozójáról neveznék el.
Három III. kerületi névtelen közterület is nevet kaphat: ezek egyike Hamvas Béla filozófus, író, egy másik Toldalagi Pál költő, egy harmadik pedig Pércsi Lajos ’56-os mártír őrnagy nevét veheti fel.
A XVI. kerületi képviselő-testület javaslata alapján Krenedits Sándorról, Rákosszentmihály egykori főjegyzőjéről és díszpolgáráról neveznék el azt a jelenlegi Ságvári utcát.
Miután 25 év helyett a névadó elhalálozását követően 5 évre csökkent az elnevezéssel kapcsolatos korlátozás, lehetőség nyílt arra, hogy közterület viselje Pongrátz Gergely, az 1956-os forradalom Corvin közi felkelőcsoportjának utolsó főparancsnokának nevét. Az indítvány szerint ez a XIV. kerületben, a Nagy Lajos király útja és a Fogarasi út közötti névtelen területen lenne.
A javaslatok között egy esetben a korábbi elnevezés visszaállítása szerepel: az óbudai Dugovics Titusz tér Korona térre változna. A XI. kerületben, a Bercsényi utca északi vége melletti, jelenleg névtelen fásított közkert a Gárdonyi tér elnevezést veheti fel, ha a képviselők megszavazzák az erről szóló javaslatot. A köztudatban ez a tér egyébként már Gárdonyi térként szerepel, az ott található Gárdonyi-szobor miatt.

Elrajtolt a Revital Park építése – új, fenntartható városnegyed születik Újbudán
Iroda

Azonnal költözhető, rugalmas iroda – ezért választ egyre több cég szolgáltatott irodát

Nem az ár a fő szempont többé: így rajzolja át az irodabérlést a fenntarthatóság, a dolgozói jóllét és a rugalmasság

Amikor az iroda nem költség, hanem versenyelőny

Irodapiaci trendek 2026: hibrid munkavégzés, generációs törésvonalak és az észrevétlenül terjedő mesterséges intelligencia
Raktár

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

Túlkínálat, óvatos optimizmus és kettős üzemmód – ilyen most az ipari-, logisztikai ingatlanpiac

Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt elkészül a fejlesztés, nő az érdeklődés

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők
Otthon

Személyi kölcsön 2026-ban: mikor éri meg, és hogyan számolhatod ki előre, mennyit kaphatsz?

Kiderült a lista: ezek lehetnek az ország legmenőbb irodái – hamarosan eldől, melyik viszi a fődíjat

Magyar ingatlanboom Cannes-ban: rekordokkal és giga-fejlesztésekkel érkezik hazánk a világ legnagyobb ingatlanexpójára

Csak rád vár ez a napelemes családi otthon Hévízgyörkön, gyönyörű kerttel és jó megközelíthetőséggel
Dizájn

Egyetlen szabály, amit mindenkinek ismernie kell – Segít eldönteni, mi felesleges

Tisztítják a levegőt és feldobják a teret: 6 szobanövény, ami imádja a párás fürdőszobát is

Két és fél millió forintos vissza nem térítendő támogatást kaphat sok háztartás: hétfőtől lehet pályázni rá

Ötször annyi szobanövény is elfér, ha így rendezed el őket: pofonegyszerű a design
Pénz

Hosszú évek után végre kimondta a bíróság, ki hibázott a devizahiteles ügyben
A bíróság ítéletét az apa már nem érhette meg.
Adó és jog

Találd meg a céged új irodáját gyorsan, felesleges körök nélkül

Nem az ár dönt többé: így írja át az irodabérlést a fenntarthatóság, a jóllét és a rugalmasság

Megnyílt a pénzcsap a falvak előtt – 20 milliárd forint jut közterekre és középületekre

Irodapiaci trendek 2025: generációk harca, hibrid munkavégzés és láthatatlan MI az irodákban
Retail

Vlagyimir Putyin 12 billió dollárt ígér Donald Trumpnak
Titkos játszma lehet a háttérben.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





