Szobormizéria: ismét csúszik a Margit híd befejezése
A Margit híd szobrainak rendbehozatalát a korábbi költség negyedéért végeznék el, a vesztesek azonban perelnek, így ismét csúszhat az uniós támogatás folyósítása.
Nyolcszázmillió forint helyett végül 268 millióért készülhetne el a Margit híd szobrainak felújítása és egy teljesen új szobor kifaragása, mert a fővárosi közgyűlés a múlt héten megszavazta a munkát és annak kivitelezőjét. Ám a vesztes cégek a “gyanúsan alacsony” ár miatt támadják a győztes vállalkozót. A most kipattant vita miatt ismét csúszhat a hídfelújításhoz megítélt uniós támogatás folyósítása. A szoborvita miatt módosulhat a Margit híd korszerűsítésének befejezése, a végleges forgalomba helyezésre szóló engedélyt pedig csak a szoborrestauráció befejezését követően tudják majd kiadni. Márpedig az uniós támogatást − 6 milliárd forint − csak a végleges engedély birtokában lehet lehívni. A “szobortenderre” tavaly négy cég adott be pályázatot. A nyertes Reko Konzultnál 130 millióval többet kért a Reneszánsz Zrt. és 440 milliós költségvetést készített a Laki Kft. A vesztesek szerint a Reko Konzult által kért összegből egyszerűen nem lehet kihozni a munkát, ezért most a nyertes ajánlatába tekintenek bele, majd vélhetően megtámadják a közgyűlés döntését. A hét, ma is a pilléreken levő szobor restaurálása mellett ugyanis egy 50 köbméteres új szobrot is ki kell faragni − az előírások szerint osztrák import kőből. Szabó Péter restaurátor, a nyertes cég vezetője a Napi Gazdaságnak elmondta, 2010-ben még ők is 350 millióért vállalták volna a munkát, de időközben kiderült, ehhez nem kell százmilliós tételben úszódarut bérelni, a munka megoldható egy kisebb és olcsóbb berendezéssel is, ami önmagában százmilliós költségcsökkentést jelent.

Új építésű lakóparkok, amelyek új szintre emelik az otthon fogalmát – Balatontól a belvárosig
Iroda

Rugalmas iroda, azonnali indulás: ezért fordul egyre több cég a szolgáltatott irodák felé

Már nem az ár dönt: így alakítja át az irodapiacot a rugalmasság, a wellbeing és a fenntarthatóság

Amikor az iroda már nem teher, hanem versenyelőny: így változtatják meg a cégek a játékszabályokat

AZ INTERNATIONAL WORKPLACE GROUP 2025-BEN VILÁGSZERTE 1132 ÚJ HELYSZÍNNEL BŐVÍTETTE HÁLÓZATÁT
Raktár

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

A magyar beruházó döbbenetes tempóban pörgeti az ingatlanfejlesztéseket

A drága ajándékokat már novemberben megvettük, karácsony előttre ez maradt
Otthon

A budapesti újépítésű lakáspiac 2026 áprilisában: fordulópont vagy csak lélegzetvétel?

Mekkora személyi kölcsönt érdemes felvenni? Így dönthetsz úgy, hogy ne bánd meg

Berobbant a TBSZ: egyre több magyar választja az adómentes befektetést – aki nem figyel, pénzt bukhat

Durva fordulat a lakáspiacon: kilőtt a forgalom, de valami nagyon nem stimmel a háttérben
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Nem elég feltölteni egy hirdetést – így lesz valóban eladható az ingatlanod

Felrobbant a lakáspolitika: ingyen rezsi, állami lakások vagy brutális eladósodás? Ez vár rád a választás után

Irodaházból luxus apartmanok? Brutális átalakulás indul a miskolci campuson!

Már nem ugyanaz az iroda: három erő alakítja át a piacot 2026-ban
Retail

Beszállt a Vapiano étteremláncba a Libri alapítója és egykori cégvezetője
Megtörtént a tulajdonosváltás.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





