Saját gyártású BKV buszok jöhetnek
A BKV egy néhány nappal ezelőtt kiírt tender szerint saját maga is buszgyártásra adná a fejét – írja a hvg.hu.
Három és opcióban további 15 alacsony padlós szólóbuszt vásárolna a társaság úgynevezett PKD (Partly Knocked Down) konstrukcióban, ami azt jelenti, hogy a nyertes társaság csak a karosszériát gyártaná le, majd a művezetésük mellett a BKV saját maga végezné a gépészeti elemek beszerelését, az utastér kialakítását és a karosszéria fényezését – idézi az Omnibusz blog beszámolóját az iho.hu.
A portál szerint ezt a megoldást a kényszer szülte, de a remények szerint az így készült buszok olcsóbbak és „személyre szabottabbak” lesznek a készen vásároltaknál. Az ötlet az iho.hu szerint egyébként nem egyedi, az utóbbi években a Borsod Volánnál több tucat ARC/Ikarus készült így, de a Szegedi Közlekedési Társaság ARC trolija is hasonló konstrukcióban született.
Az Ikarusnak ez a tender is kapóra jöhet, hiszen a megrendelések hiányában minden lehetőséget meg kell ragadniuk, sőt maga a karosszériagyártás valószínűleg létszámbővítés nélkül is megoldható. Szintén kedvező lehet a cég számára, hogy az elbírálásnál gyakorlatilag csak a vételár dönt, nincsenek a BKV-nak különleges kívánalmai. Ha sikeres lesz a tender, az első buszok leghamarabb 2014 végén állhatnak forgalomba – tette hozzá a beszámoló.

Négy új otthon, négy életstílus – városi, balatoni és kertvárosi lakóparkok, ahol élmény a mindennap
Iroda

Rugalmas irodamegoldások: a modern vállalkozások új kedvence

Modern irodák Budapest XIII. kerületében – Rugalmas megoldások a Metropol Office-ban

Szolgáltatott iroda: a legkényelmesebb megoldás a modern vállalkozások számára

A Gránit Alapkezelő fókuszában a zöld jövő: átfogó fenntarthatósági fejlesztések a Grandum Ingatlankezelő portfóliójában
Raktár

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév

Harmincszoros bővülés – 15 500 négyzetméterre költözik az iLogistic a CTPark Budapest West logisztikai és ipari parkban

Kelet-Európa a logisztika új motorja – Magyarország a régió központi szereplőjévé válhat

Új magyar raktár a világ legnagyobb logisztikai vállalatánál: megkezdte működését a DSV környezetbarát szigetszentmiklósi raktára
Otthon

Teljesen felforgatják az öröklést Magyarországon – jön az automatikus tulajdonátruházás!

Meglepő fordulat az Otthon Startban – testvér is lehet adóstárs, sőt örökölt lakásra is járhat a támogatott hitel!

Új otthonok Budapesten: négy lakópark, négy életstílus – válaszd a hozzád illőt!

Súlyos hiba az Otthon Startban? Több ezer házaspár járhat pórul a 3%-os hitellel – így csúszhatsz le a támogatásról
Dizájn

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje

Ezzel soha ne pucold a mosógépet, mert tönkreteszi – Kevesen tudják, hogy milyen nagy kárt okozhat
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

Csatlakozz az Alkotás Szolgáltató Kft. csapatához műszaki előkészítőként!

Rugalmas irodai megoldás a jövő vállalkozásai számára

Statikus tervező mérnököt keres a KreaBIM Kft. – alkotói szemléletű, változatos projektek Dunakeszin

Víz-, gáz-, fűtésszerelő munkatársat keres az Eurogart Kft. Budapesten
Retail

A kereskedelmi ingatlanpiac 2026-ban: kitart a mérsékelt optimizmus
A Deloitte legfrissebb nemzetközi felmérése szerint a kereskedelmi ingatlanszektor számos kihívással néz szembe, ugyanakkor 2026-ban bővülhetnek azok a cégek, amelyek
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





