Pályázatot ír ki a főváros a Városháza Fórum fejlesztésére
PPP-konstrukcióban valósulhat meg a Városháza és környékének rendezését célzó ingatlanfejlesztési projekt. A Károly körúti bazársor helyére telepített park területére építendő új ingatlan mellett a tervek szerint a környező műemléki védettségű épületeket is felújítanák, és a Főpolgármesteri Hivatal bizonyos funkcióinak áthelyezésével gazdaságosabbá tennék az ingatlanok felhasználását.
Építészeti tervpályázatot ír ki a Városháza és környékének fejlesztésére a Fővárosi Önkormányzat, amelynek célja, hogy a műemlék épületeket felújítsák, másfelől a beépítetlen területen új épületet emeljenek- írja a VG. A Városháza Fórum elnevezésű komplexum a Főpolgármaesteri Hivatal, a Merlin Színház, a Belvárosi Tűzőrség épülete mellett a korábbi bazársor helyére telepített Városháza parkot, és a Főpolgármesteri Hivatal parkolóit foglalja magába.
Az új fejlesztés célja, hogy a polgármesteri hivatal lakosságot is kiszolgáló funkciói könnyebben megközelíthető épületbe kerüljenek, és a jelenleg gazdaságtalanul kihasznált, műemléki és régészeti védettség alatt álló Városházában csak a főváros reprezentatív funkciói maradjanak. Az új épület többek között helyet adhat egy 600-1200 négyzetméteres konferenciaközpontnak, illetve egy 2000 négyzetméteres rendezvényközpontnak is.
A fejlesztést közpénzek felhasználása nélkül, PPP-konstrukcióban valósulhatna meg, emellett a Városházának mind a telke, mind a régi és az építendő új épülete az önkormányzat tulajdonában maradna. A projekt építési koncesszióra kiírt közbeszerzési eljárás keretében valósul meg, a pályázatról a közgyűlés augusztus 30-án dönthet, így a pályázatot már ősszel meghirdethetik

Zugló zöldövezetében épülő modern lakások, CSOK Plusz előnyökkel
Iroda

Irodabérlés új szemlélettel: miért választják egyre többen a szolgáltatott irodákat?

Rugalmas irodák: a modern vállalkozások új alapértelmezett megoldása

Irodapiaci trendek 2025: generációk harca, hibrid munkavégzés és láthatatlan MI az irodákban

Professzionális iroda akár már holnapra – hosszú távú kötöttség nélkül
Raktár

Túlkínálat, óvatos optimizmus és kettős üzemmód – ilyen most az ipari-, logisztikai ingatlanpiac

Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt elkészül a fejlesztés, nő az érdeklődés

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév
Otthon

Credipass: Rekordévet zár a hazai hitelpiac 2025-ben – Merre haladhat tovább a hitelezés jövőre?

Borulhat az Airbnb-tilalom? Durva adóemelési javaslatot dobott be az apartmankiadók egyesülete – és ez még csak a kezdet

Milliárdos budai villa és 20 ezres vidéki ház – A 2025-ös ingatlanpiac legjei és szélsőségei számokban

Sokkoló fordulat az Otthon Start körül: kiderült, hogy az érdeklődők fele így venné meg az első lakását
Dizájn

Csak így tüntetheted el a penészt teljesen – Két filléres összetevő kell a szakértő szerint

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

5+1 ok, amiért a szolgáltatott iroda a legjobb választás vállalkozásod számára

Találd meg pillanatok alatt a cégedhez illő irodát!

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Lakatos szakembert keres az Eurogart Kft. – megbízható, hosszú távú állás Óbudán
Retail

A 4iG megszerezte egy újabb cég 90 százalékos üzletrészét
A tranzakció tovább erősíti a cégcsoport adatkommunikációs portfólióját.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





