Nem kizárt egy újabb krízis, de az euró életben marad
Ismét Magyarországon járt az amerikai származású, de jelenleg német állampolgárságú befektető legenda, Mark Mobius. A guru – mint ahogy azt már megszokhattuk tőle – ismét markáns véleményt fogalmazott meg a befektetői szempontból fontosabb lehetőségekkel és kockázatokkal kapcsolatban.
A Portfolio.hu kérdésére válaszolva Mobius elmondta, alapvetően optimista a világgazdaság kilátásait illetően, de több kockázati tényezőt figyelembe véve nem tartja kizártnak, hogy nemsokára egy újabb krízis bontakozzon ki. Európa azonban megerősödve kerülhet ki a jelenlegi adósságválságból, az euró megmarad közös fizetőeszközként, és a neves befektető szerint nem lesz olyan ország, amely az eurózóna elhagyására kényszerül.
Portfolio.hu: Mark Mobiust úgy ismerjük, mint egy mindig optimista befektetőt, aki a vételi lehetőségeket keresi a piacon. De mikor fordult elő önnel utoljára, hogy pesszimistává vált és azt gondolta, hogy ideje eladni a részvényeket, esetleg be is kellene shortolni a piacokat?
Mark Mobius: Először is el kell mondanom, hogy nem gondolom azt, hogy a jelenlegi piaci helyzetben a shortoláson kellene gondolkodni, de az igaz, és ezt korábban is hangsúlyoztam, hogy bármikor bekövetkezhet egy újabb krízis. A korábbi nyilatkozataimat félreértették, akkor nem arra gondoltam, hogy a következő válság már akár holnap, a jövő héten, vagy akár a következő hónapban ránk köszönt, csak arra figyelmeztettem, hogy a befektetőknek fel kell készülniük ezekre a helyzetekre. Minden időpillanatban tisztában kell lenni azzal, hogy mik a legfontosabb kockázatok, mi az, ami elromolhat a világban.
A másik dolog, amire a befektetőnek fel kell készülniük, az az, hogy az aktuális krízist pontosan értelmezve képesek legyenek venni, amikor mások pánikszerűen eladnak. A legtöbb befektetőt váratlanul érik a válságok, és ijedtükben inkább eladnak, ami pont a rossz stratégia.
Tovább a Portfolio.hu cikkére.

Meredeken emelkedő árak és szűkülő kínálat az újépítésű lakáspiacon
Iroda

Kiemelkedő tranzakciós eredményeket ért el a WING Csoport 2024 Q4-ben

Találd meg az ideális irodát pillanatok alatt!

Ne maradjon le róla! Elképesztő iroda- és raktárbérlési lehetőség Budapesten!

Ne hagyja ki! Budapest legjobb irodái és raktárai a XI. kerületben várják!
Raktár

Ne maradjon le róla! Elképesztő iroda- és raktárbérlési lehetőség Budapesten!

Ne hagyja ki! Budapest legjobb irodái és raktárai a XI. kerületben várják!

Hatalmas raktárak és rugalmas irodák rendkívül jó áron – Ne maradjon le erről az ajánlatról!

Ne szalassza el! Így találhatja meg a tökéletes irodát vagy raktárt villámgyorsan!
Otthon

BREAKING: Megjött a Kormány Rendelete – Nyugdíjasok Milliói Kaphatnak Pénzt Otthonfelújításra!

Megjelent a rendelet: Új szabályok jönnek – Minden szállásadónak meg kell felelnie!

Tökéletes otthonok családok számára, kertvárosi környezetben

Felfutó lakáspiac: mi várható június után?
Dizájn

5 pont a konyhában, ami brutális baktériumtelep: sokan elfelejtik takarítani

Így lesz trendi a lakásod idén: lakberendezővel jártuk körbe a bútorkiállítást

Csak így állj neki a takarításnak: rengeteg időt megspórolsz ezzel a trükkel

A ronda, ragacsos padlót is újjávarázsolja ez a trükk: elmondjuk, hogyan működik
Pénz

Saját autóiparának hozhat veszteségeket az EU lépése
Nehéz helyzetbe kerülhetnek az európai autógyártók a 2025-ös CO2-célkitűzések miatt. Ha nem találnak mielőbb megoldást arra, hogy kezeljék a szigorításokkal
Adó és jog

Hogyan gyorsítja a nők karrierjét a hibrid munkavégzés?

Mesterséges intelligencia a munka világában: A Randstad HR Trends kutatás legfrissebb eredményei

Humán Tőke Stratégia 2025: hogyan alakulnak a munkaerőpiaci trendek?

Fizetések 2025-ben: a munkáltatók lehetőségei messze vannak a munkavállalók elképzeléseitől
Retail

Tiborcz István üzleti kérdésekben nem kéri ki Orbán Viktor véleményét
Minden kérdésre válaszolt a miniszterelnök veje.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó
