Nem kell a CET a fővárosnak
Újabb szakaszába érkezett a Közraktárak helyén felépült üvegbálnáért, a CET-ért folytatott háború a fővárosi önkormányzat és a beruházó cég között. Bagdy Gábor, a beruházásért felelős főpolgármester-helyettes az épület használatbavételi engedélyezésének megszüntetését kérvényezte a IX. kerületi önkormányzatnál, annak ellenére, hogy a szakhatósági engedélyek többsége már megvolt.
A kerület a kérésnek megfelelően 2012 január 19-én megszüntette az eljárást. A végzés szerint a főpolgármester-helyettes azért kérte az engedélyeztetés leállítását, mert a beruházó Porto Investment tavaly év végén felmondta a CET felépítéséről és üzemeltetéséről szóló szerződést. A Porto megfellebbezte a kerületi hatóság döntését, mert a szerződés felmondásának véleménye szerint semmi köze a használatba vételi engedélyhez, amelynek kiadása így még éveket csúszhat.
A főváros következő lépése a CET-ért folyó játszmában szerdán várható: a fővárosi közgyűlés által tárgyalandó előterjesztés szerint felbontják a Porto által eddig megkötött bérleti szerződéseket. Az érvelés érdekes: a tervezet szövege szerint azért nem lehetséges a hasznosítás, mert a műszaki hiányosságok befolyásolják a használatbavételi engedély kiadását és az ingatlan birtokba kerülését.
Az előterjesztésben szó sincs arról, hogy a főpolgármester-helyettes maga kérte az engedélyeztetés leállítását, egyébként a Porto Investment szerint az erre felhatalmazott közgyűlés meghatalmazása nélkül. Egyelőre annyi látszik, hogy a főváros igyekszik minél inkább kiszorítani a beruházó Portót az állásaiból, a cég viszont előre menekül: felmondta a 2007-ben kötött építési és üzemeltetési szerződést, ám a kivitelező emberein és biztonsági szolgálatán keresztül megvetette a lábát a kész, de üres objektumban, és addig nem hajlandó azt birtokba adni, amíg a pénzét meg nem kapja.

Modern Duna-parti otthonok, akár Otthon Starttal is az agglomeráció kedvenc városában
Iroda

5+1 érv amellett, hogy a szolgáltatott iroda a legjobb döntés vállalkozásod számára

Irodabérlés új szemlélettel: miért választják egyre többen a szolgáltatott irodákat?

Rugalmas irodák: a modern vállalkozások új alapértelmezett megoldása

Irodapiaci trendek 2025: generációk harca, hibrid munkavégzés és láthatatlan MI az irodákban
Raktár

Túlkínálat, óvatos optimizmus és kettős üzemmód – ilyen most az ipari-, logisztikai ingatlanpiac

Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt elkészül a fejlesztés, nő az érdeklődés

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév
Otthon

Síremléktől tequilagyárig – ezek a világ leglátványosabb téglaépületei 2026-ban

Rezsicsökkentés: tényleg eltüntette a szegénységet Magyarországon? A számok meglepőbbek, mint hinnéd

Tengerpart, medence, panoráma: 6 álomotthon, ha karácsonykor is inkább tengerparti napsütésre vágysz

Otthon Start zártkertre is? 2026-tól kinyílik az ajtó – de könnyű belesétálni a jogi csapdába
Dizájn

Csak így tüntetheted el a penészt teljesen – Két filléres összetevő kell a szakértő szerint

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

Megnyílt a pénzcsap a falvak előtt – 20 milliárd forint jut közterekre és középületekre

5+1 érv amellett, hogy a szolgáltatott iroda a legjobb döntés vállalkozásod számára

Rugalmasság, felújítási hullám és minőségi elvárások formálják az irodapiacot

Rugalmas, költséghatékony és fenntartható irodamodell modern vállalkozásoknak
Retail

Újabb babaáruházlánccal erősített a Mészáros Csoport
Mészáros Lőrinc is megszólalt az üzletről.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





