Magas szintű kínai vámdelegáció látogatása a Vám- és Pénzügyőrségnél
2010. október 28-án a Kínai Népköztársaság vámigazgatásáért felelős miniszterhelyettese, Wang Songhe úr által vezetett magas szintű kínai vámdelegáció tett látogatást a Vám- és Pénzügyőrségnél. A magyar tárgyalódelegációt Béndek József pénzügyőr altábornagy, főtanácsos, országos parancsnok úr vezette.
Kína az EU stratégiai partnere, 2004 óta az EU második kereskedelmi partnere az USA után, egyben az Unióba irányuló import legfontosabb forrása. A Vám- és Pénzügyőrség arra törekszik, hogy elősegítse a Magyarországon működő kínai érdekeltségű gazdasági társaságoknak hazánk és az EU gazdasági rendjébe történő beillesztését. Ennek megfelelően a kétoldalú tárgyalás során a felek áttekintették és értékelték a bilaterális és az EU-Kína közötti vámszakmai együttműködés helyzetét, különös tekintettel a csempészet elleni küzdelemre, a szellemi tulajdonjogok védelmére, illetve a kínai gazdálkodók által folytatott magyarországi vámeljárásokra.
Vám és Pénzügyőrség

Exkluzív, új építésű, balatoni otthon Otthon Starttal? A MyLelle Residence-ben mindez valóra válik
Iroda

5+1 ok, amiért a szolgáltatott iroda a legjobb választás vállalkozásod számára

Irodabérlés újragondolva: miért éri meg szolgáltatott irodát választani?

Találd meg pillanatok alatt a cégedhez illő irodát!

A Váci úton vett fejlesztési telket a WING
Raktár

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév

Harmincszoros bővülés – 15 500 négyzetméterre költözik az iLogistic a CTPark Budapest West logisztikai és ipari parkban

Kelet-Európa a logisztika új motorja – Magyarország a régió központi szereplőjévé válhat
Otthon

Az Otthon Centrum akvizíciójával erősíti otthonteremtési piaci pozícióit az MBH Bank

EZEKBEN A KERÜLETEKBEN PÖRÖGNEK A MINILAKÁSOK

A Velencei-tónál már nem feltétlenül az Otthon Starttal éri meg ingatlant vásárolni

A bérlakáspiac lefagyott, ám továbbra is rém drága
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

Lakatos szakembert keres az Eurogart Kft. – megbízható, hosszú távú állás Óbudán

Csatlakozz az Alkotás Szolgáltató Kft. csapatához műszaki előkészítőként!

Statikus tervező mérnököt keres a KreaBIM Kft. – alkotói szemléletű, változatos projektek Dunakeszin

Víz-, gáz-, fűtésszerelő munkatársat keres az Eurogart Kft. Budapesten
Retail

A kereskedelmi ingatlanpiac 2026-ban: kitart a mérsékelt optimizmus
A Deloitte legfrissebb nemzetközi felmérése szerint a kereskedelmi ingatlanszektor számos kihívással néz szembe, ugyanakkor 2026-ban bővülhetnek azok a cégek, amelyek
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





