Logisztikai központ épül Mosonmagyaróváron
A gumiabroncs gyártó Continental logisztikai központot hoz létre Mosonmagyaróváron a Mowinparkban; a létesítmény alapkövét pénteken helyezték el.
Az ingatlanfejlesztő Natibar Kft. 38 ezer négyzetméteres telket vásárolt, és közel 18 ezer négyzetméter alapterületű regionális raktárbázist épít 8 millió eurós beruházással. A létesítményt a Continental bérli majd – mondta Simon Roth, a Natibar Kft. ügyvezető igazgatója. A kivitelezést a GSE Hungária Kft. végzi. A Continental Hungaria Kft. a tervek szerint jövő év januárjában nyitja meg az Ausztriát és Magyarországot ellátó regionális abroncsraktárat.
Eddig egy régi ausztriai raktárból szolgálta ki a régió vevőit a Continental, a leendő új logisztikai központ viszont képes lesz a speciális fogyasztói igényekhez szabott szolgáltatásokat nyújtani a magyar és az osztrák megrendelőknek – mondta köszöntőjében Matthias Stemwedel, a Continental Reifen Deutschland GmbH régiós értékesítési vezetője.
Helmut Adocker, a Semperit GmbH logisztikai vezetője kiemelte: a mosonmagyaróvári Mowinpark jó infrastrukturális adottságai révén biztosítani tudják, hogy a megrendelt termékek 24 órán belül eljussanak az üzleti partnerekhez. A 250 ezer gumiabroncs tárolókapacitású automatizált elosztóközpontban évente 2,3 millió abroncsot mozgatnak meg 125 ezer szállítási megbízás keretében – mondta a logisztikai vezető.
A Continental Hungaria Kft. húszéves fennállása óta ez a legnagyobb beruházás Magyarországon – hangoztatta köszöntőjében a társaság ügyvezető igazgatója. Rábai Dániel közölte: a multinacionális Continental cég tavaly közel húszmilliárd eurós forgalmat bonyolított, s 46 országban 138 ezer alkalmazottat foglalkoztat.
Az új létesítmény 70 embernek ad majd munkát – közölte az eseményen Szabó Miklós, Mosonmagyaróvár polgármestere. A logisztikai központ működése hozzájárul a városi adóbevételek növeléséhez – tette hozzá a településvezető.

Exkluzív budapesti lakóparkok – prémium otthonok a jövőnek
Iroda

Szolgáltatott irodák: miért választják egyre többen a rugalmas irodabérlést?

Eladó ipari ingatlan sokoldalú hasznosítási lehetőségekkel Győr Nádorvárosban

Szolgáltatott iroda: a legjobb megoldás a modern irodabérlésben

Hibrid munkavégzés és wellbeing – Ma már alapelvárás az irodapiacon!
Raktár

Új magyar raktár a világ legnagyobb logisztikai vállalatánál: megkezdte működését a DSV környezetbarát szigetszentmiklósi raktára

Eladó ipari ingatlan sokoldalú hasznosítási lehetőségekkel Győr Nádorvárosban

Kiadó raktárak könnyedén – így találhatsz gyorsan megfelelő raktárt!

Egyedülálló lehetőség: bérelhető majd megvásárolható területek az APCT Condo logisztikai központban
Otthon

Eladó panorámás luxuslakás a Várnegyednél – terasszal és modern felszereltséggel az Attila úton

Sikeres ingatlaneladás titkai – Így készíts profi ingatlanhirdetést!

A lakásárak száguldása még a GDP-t is torzítja – magyar anomália az uniós statisztikákban

Kiadó üzlethelyiség és iroda azonnali költözéssel, Angyalföldön, a Kartács utcában
Dizájn

Ezzel soha ne pucold a mosógépet, mert tönkreteszi – Kevesen tudják, hogy milyen nagy kárt okozhat

Ezt sokan elmulasztják a házukkal kapcsolatban, pedig több százezres büntetés járhat érte: figyelmeztet a NAV

Felújította a brit házaspár a konyháját: döbbenetes, mire bukkantak a padló alatt

A legdurvábban odaégett zsírt is félperc alatt lehozta: elvetemült ez az új takarítós trend
Pénz

Meghozta a döntését a Kúria a devizahitelesek ügyében
Jogegységi határozat született az EU-s ítélet nyomán a tisztességtelen tájékoztatással kapcsolatban.
Adó és jog

Szendvicskészítő állás a Nimbus Pékségnél Szomoron – csatlakozz egy nagyszerű csapathoz!

Szabász munkatársat keres a szolnoki H.I.D. Textil Kft.

Dajkát keres a Brumi Óvoda – Csatlakozz szeretetteljes közösségünkhöz!

Varrónőket keres a 30 éve működő szolnoki varróüzem
Retail

Válaszolt a teljes kivonulással kapcsolatos kérdésre a Spar
Kisújszálláson augusztus 24-én végleg bezárja üzletét.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó
