Lemondhatunk a 300 forint alatti euróról
Megrogyasztotta a forint árfolyamát az, hogy péntek hajnalra eldőlt: nem módosítják az uniós alapszerződést, ami a legegyszerűbb és leghatékonyabb megoldása lett volna az euróválságnak. A csúcs első estéje után úgy tűnik, Európa továbbra sem talál átfogó megoldást a válság kezelésére, amit a piacok rosszul fogadtak.
Az európai széthúzás – amely egyik főszereplője épp a szerződésmódosításra nemet mondó Magyarország – azt eredményezte, hogy péntek reggel 309 forint közelébe drágult az euró, 308,95 forinton született az eddigi legmagasabb kötés. A szakértők szerint el lehet felejteni a 300 forint alatti eurós szintet. A piacok éberen figyelik, hogy mi szivárog ki az IMF tárgyalásokról, mi történik Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter lemondása után és azt, hogy az EU vezetői hogyan kommunikálják a fenti megállapodást.
A régiós devizáknál jelentősebben gyengül a forint a bankközi devizapiacon. A svájci frankot pénteken délelőtt 249,7 forinton jegyezték a reggeli 247,42 és a csütörtök délutáni 245,2 forintos árfolyammal szemben. A dollár pénteken reggel 231,2 forintot ért, míg reggel 229,17 forinton, csütörtökön délután pedig 227,5 forinton jegyezték. A japán jen pénteken reggel 2,98 forinton állt, reggel 2,58 forintot ért, csütörtökön délután pedig 2,94 forinton jegyezték.
Esnek a tőzsdék is az uniós tanácskozás eddigi sikertelensége miatt. A BUX 0,81 százalékos mínuszban nyitott, az OTP árfolyama 3000 forint alatt is járt, 2990 forintig esett. Egy órával nyitás után már pluszba fordultak a bankrészvények, 3111 forintért kereskedtek a papírokkal. Az MTelekom részvényei 517 forintot értek délelőtt 0,19 százalékos pluszban járt az árfolyam. A Richter 0,34 százalékos csökkenés után 34 180 forinton állt, a Mol 1,97 százalékos pluszban 17 845 forinton.
Csökkenéssel nyitottak a nyugat-európai tőzsdék a londoni FTSE-100 0,59 százalékos, a frankfurti DAX-30 1,04 százalékos, míg a párizsi CAC-40 0,76 százalékos csökkenésben volt a nyitás után néhány perccel.

Nem csak a lokáció számít: ezek a lakóparkok mutatják, merre tart az új építésű piac
Iroda

Irodaforradalom zajlik: egyre több cég hagyja ott a hagyományos irodákat Magyarországon

5+1 ok, amiért a szolgáltatott iroda lehet a vállalkozások következő lépése

Amikor az iroda már nem költség, hanem stratégiai előny: így írják át a cégek a működés szabályait

Már nem akarnak évekre beragadni a cégek: ezért robbanhatnak be a szolgáltatott irodák
Raktár

Sikerre építve jön a következő szint: az APCT Condo után indul az APCT Trigo Maglódon

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

A magyar beruházó döbbenetes tempóban pörgeti az ingatlanfejlesztéseket
Otthon

Így csaphatsz le a legjobb ingatlanokra még azelőtt, hogy mások egyáltalán észrevennék őket

Kiderült, miből kaszálnak óriásit a magyar bankok: az MNB már belenyúlna az Otthon Startba

Eltűnt 520 milliárd forint a lakásvásárlóknál: olyan dolog történik a magyar piacon, amire kevesen számítottak

Sokan azt hiszik, egyszer majd örökölnek egy lakást – a valóság azonban rengeteg magyart sokkolhat
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Amikor az iroda már nem költség, hanem stratégiai előny: így írják át a cégek a működés szabályait

Már nem akarnak évekre beragadni a cégek: ezért robbanhatnak be a szolgáltatott irodák

Teljesen átalakul az irodapiac: ami jön, arra kevesen vannak felkészülve

Az iroda már nem csak helyszín: így formálja át a piacot a rugalmasság, a wellbeing és a fenntarthatóság
Retail

Saját részvényeit vásárolja vissza a Telekom
Legfeljebb ötven milliárd forintig vesznek részvényeket.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





