Jövő évi költségvetés: csökkenő államadósság?
A jövő évi költségvetés az első lépés az adósságcsapdából való szabadulás felé – fogalmazott tegnapi országgyűlési felszólalásában Orbán Viktor kormányfő, aki szerint 70 százalék alá csökkenhet az államadósság GDP-arányos mértéke.
A miniszterelnök hozzátette: amennyiben a gazdasági bővülés üteme 3 százalék felett alakul, 2014–15-re 70 százalék alá csökkenhet az államadósság mértéke a bruttó hazai termék arányában. A jövő évi költségvetés általános vitájának elején Orbán Viktor leszögezte: adósságszolgálati kiadások nélkül jövőre már mintegy 200-240 milliárd forintnyi többletet mutatna a büdzsé.
A költségvetési javaslatot ismertető Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter leszögezte: a növekedés beindításához adóreformra, valamint széles körű szerkezeti reformokra van szükség. Kopits György , a Költségvetési Tanács elnöke pedig arra figyelmeztetett: félő, hogy túlságosan optimisták a növekedéssel és foglalkoztatásbővüléssel kapcsolatos kormányzati tervek. Elemzők pedig elsősorban azt kifogásolják, hogy a valós megtakarítást ígérő szerkezeti reformokról még mindig nem hangzottak el konkrét tervek; a miniszterelnök ezek bemutatását jövő tavaszra ígérte. Eközben a T. Házban ma kerül sor a jövő évi adócsomag zárószavazására.
A cikket itt olvashatja tovább

Nem csak lakások épülnek: ezek a projektek már a jövő városi életére készülnek
Iroda

Amikor az iroda már nem költség, hanem stratégiai előny: így írják át a cégek a működés szabályait

Már nem akarnak évekre beragadni a cégek: ezért robbanhatnak be a szolgáltatott irodák

Teljesen átalakul az irodapiac: ami jön, arra kevesen vannak felkészülve

Az iroda már nem csak helyszín: így formálja át a piacot a rugalmasság, a wellbeing és a fenntarthatóság
Raktár

Sikerre építve jön a következő szint: az APCT Condo után indul az APCT Trigo Maglódon

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt

A magyar beruházó döbbenetes tempóban pörgeti az ingatlanfejlesztéseket
Otthon

Budapest egyik legismertebb utcája teljesen átalakul: zöldebb, csendesebb és látványosan modernebb lesz a Mester utca

10 ezer új otthon, metró, parkok és autómentes zónák jönnek Rákosrendezőn – Itt vannak a részletes tervek

Hónapokig nem érdeklődnek a lakásod iránt? – Nem biztos, hogy a piac a hibás

Kijózanító számok az ingatlanpiacról: a befektetők profitjának 80%-át nem a bérlők termelték meg
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Amikor az iroda már nem költség, hanem stratégiai előny: így írják át a cégek a működés szabályait

Átalakul az irodapiac: ezért fordulnak egyre többen a szolgáltatott irodák felé

Már nem ugyanaz az iroda: három erő alakítja át a piacot 2026-ban

5+1 érv, amiért a jövő irodája már nem hagyományos bérlésben működik
Retail

Saját részvényeit vásárolja vissza a Telekom
Legfeljebb ötven milliárd forintig vesznek részvényeket.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





