Inkább az APEH árverezze el a lakásod
A követeléskezelő cégek lakásárveréseihez képest jó áron kelnek el a lakások az APEH ingatlanárverésein. A tavaly bevezetett elektronikus árveréseken a korábbi évekhez képest jelentősen megnövekedtek a becsértékhez viszonyított leütési árak.
Valamivel jobban járhat az az adós, akinek az ingatlanjára nem valamelyik követeléskezelő cég, hanem az állami adóhatóság teszi rá a kezét. A 2009-ben bevezetett elektronikus ingatlanárveréseknek köszönhetően ugyanis jelentősen megemelkedtek a lakások leütési árai – derül ki a Napi gyűjtéséből.
Egészen 2008-ig, a hagyományos árveréseken szerzett tapasztalata az volt az adóhatóságnak, hogy az adósok lakásai csupán a becsérték 25-35 százalékán kelnek el, a tavalyi év és az elektronikus rendszer azonban komoly ugrást hozott. 2009-ben a leütési árak átlagosan a becsérték 75%-át érték el. Kiugróan jónak mondható leütési árakat produkált idén február 18-ig is a rendszer, az idén elárverezett ingatlanok leütési ára átlagosan a 92%-át érte el a becsértéknek.
Az APEH árverések egyetlen szépséghibája, hogy nagyon alacsony arányban végződnek sikeresen. A tavalyi évben összesen 1451 ingatlanárverésből, mindössze 169 esetén csapott le a virtuális kalapács. 857 sikertelenül zárult, 425 árverést pedig egyéb okból zártak le, például azért mert bírósági végrehajtónak adta át az APEH az ingatlant, vagy pedig az adós lerótta a tartozását.
Az alig több mint 11,5%-os sikerességi arány egyrészt a hanyatló ingatlanpiacnak, másrészt pedig az árverésre kerülő ingatlanok minőségének volt köszönhető. Sok esetben olyan ingatlanok is árverésre kerülnek, amire az adósnak csupán alacsony tulajdoni hányada vagy harmadik félnek haszonélvezeti joga van. Az év első másfél hónapjának tapasztalatai azonban némi bizakodásra adnak okot az árverések sikerességének tekintetében, eddig ugyanis az árverések közel 20%-a végződött eredményesen.

Fenntartható luxus és természetközeli élet négy exkluzív lakóparkban
Iroda

Kiemelkedő tranzakciós eredményeket ért el a WING Csoport 2024 Q4-ben

Találd meg az ideális irodát pillanatok alatt!

Ne maradjon le róla! Elképesztő iroda- és raktárbérlési lehetőség Budapesten!

Ne hagyja ki! Budapest legjobb irodái és raktárai a XI. kerületben várják!
Raktár

Ne maradjon le róla! Elképesztő iroda- és raktárbérlési lehetőség Budapesten!

Ne hagyja ki! Budapest legjobb irodái és raktárai a XI. kerületben várják!

Hatalmas raktárak és rugalmas irodák rendkívül jó áron – Ne maradjon le erről az ajánlatról!

Ne szalassza el! Így találhatja meg a tökéletes irodát vagy raktárt villámgyorsan!
Otthon

SOKKOLÓ lakásbiztosítási kampány! Akár 760 EZREN spórolhatnak, de sietni kell!

Tilos lesz ingatlant vásárolni vidéken? Egy új törvénytervezet felboríthatja a piacot!

Eladnád az ingatlanod? Ezt az 5 titkot még az ingatlanosok is rejtegetik előled!

Ne maradj le az álomotthonodról – Most Te lehetsz az első!
Dizájn

5 pont a konyhában, ami brutális baktériumtelep: sokan elfelejtik takarítani

Így lesz trendi a lakásod idén: lakberendezővel jártuk körbe a bútorkiállítást

Csak így állj neki a takarításnak: rengeteg időt megspórolsz ezzel a trükkel

A ronda, ragacsos padlót is újjávarázsolja ez a trükk: elmondjuk, hogyan működik
Pénz

Saját autóiparának hozhat veszteségeket az EU lépése
Nehéz helyzetbe kerülhetnek az európai autógyártók a 2025-ös CO2-célkitűzések miatt. Ha nem találnak mielőbb megoldást arra, hogy kezeljék a szigorításokkal
Adó és jog

Kiégtél? 7 jel, hogy azonnal változtatnod kell, különben összeomlasz!

Hogyan gyorsítja a nők karrierjét a hibrid munkavégzés?

Mesterséges intelligencia a munka világában: A Randstad HR Trends kutatás legfrissebb eredményei

Humán Tőke Stratégia 2025: hogyan alakulnak a munkaerőpiaci trendek?
Retail

Tiborcz István üzleti kérdésekben nem kéri ki Orbán Viktor véleményét
Minden kérdésre válaszolt a miniszterelnök veje.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó
