HITA-IFK együttműködési megállapodás
Együttműködési megállapodást írt alá a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA) az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesülettel (IFK), azzal a céllal, hogy szorosabbá fűzze a kapcsolatát Magyarország legjelentősebb ingatlanfejlesztőit tömörítő szervezetével. Mindezt annak érdekében, hogy a magyarországi ingatlanbefektetések, szolgáltatások iránt érdeklődők versenyképes, piaci ajánlatokat kaphassanak a HITÁ-n keresztül.
A megállapodás értelmében a HITA vállalja, hogy tájékoztatást nyújt az ingatlanfejlesztőknek az általa működtetett és elérhető pályázati lehetőségekről, valamint egyéb támogatás feltételeiről. Továbbá aktív szerepet vállal abban, hogy magyar beszállítókkal ismertesse meg az IFK tagvállalatait, azaz közvetíti az Egyesület tagvállalatait érintő üzletfejlesztési lehetőségeket.
„A HITA egyik kiemelt feladatai közé tartozik a külföldi cégek magyarországi befektetéseinek ösztönzése és az üzletfejlesztés támogatása. Rendkívül fontos, hogy a potenciális befektetők kapcsolatot tudjanak létesíteni a magyarországi professzionális fejlesztőkkel, és az általuk nyújtott szolgáltatások ajánlatai eljussanak hozzájuk.” – hangsúlyozta Árendás Gergely, az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület elnöke.
Az IFK a maga részéről elkötelezte magát arra, hogy jobban megismertesse tagvállalataival a HITA tevékenységét és az általa nyújtott szolgáltatásokat. Egyben vállalja, hogy rendszeresen tájékoztatja a HITÁ-t azokról az igényekről, amelyekben a Hivatal közreműködése, szakmai támogatása lehetséges, illetve szakmai tudásával segíti a Hivatal munkáját a szektort érintő megkeresések megválaszolásában.
Mindkét fél a jövőben kölcsönösen biztosítja a másik számára a szakmai rendezvényeken való részvételt és lehetővé teszi a fontosnak tartott információk átadását. A megállapodás értelmében az IFK és a HITA félévente egyeztet tapasztalataikról, ezek alapján pedig javaslatokat tesznek a partnerség bővítésére.

Új építésű lakások Otthon Starttal? Budapesten és a Balatonnál is megtalálhatod álmaid otthonát!
Iroda

Irodabérlés újragondolva: mit nyújt egy szolgáltatott iroda?

Szolgáltatott irodák: rugalmas és költséghatékony megoldás a modern vállalkozások számára

Bérelhető irodák Budapest XIII. kerületében – Metropol Office a Tüzér utcában

Szolgáltatott irodák: miért választják egyre többen a rugalmas irodabérlést?
Raktár

Új magyar raktár a világ legnagyobb logisztikai vállalatánál: megkezdte működését a DSV környezetbarát szigetszentmiklósi raktára

Eladó ipari ingatlan sokoldalú hasznosítási lehetőségekkel Győr Nádorvárosban

Kiadó raktárak könnyedén – így találhatsz gyorsan megfelelő raktárt!

Egyedülálló lehetőség: bérelhető majd megvásárolható területek az APCT Condo logisztikai központban
Otthon

Töretlen Lendületben a Lakáspiac: 2022 Óta Nem Látott Forgalom Volt Szeptemberben

Ingyen tankolás, százezres jóváírások, elengedett díjak: így versenyeznek a bankok az Otthon Start ügyfelekért!

Hihetetlen árcsökkenés: Újabb nagyszerű ingatlanokat mutatunk!

Három részre szakította az ingatlanpiacot az Otthon Start
Dizájn

Ezzel soha ne pucold a mosógépet, mert tönkreteszi – Kevesen tudják, hogy milyen nagy kárt okozhat

Ezt sokan elmulasztják a házukkal kapcsolatban, pedig több százezres büntetés járhat érte: figyelmeztet a NAV

Felújította a brit házaspár a konyháját: döbbenetes, mire bukkantak a padló alatt

A legdurvábban odaégett zsírt is félperc alatt lehozta: elvetemült ez az új takarítós trend
Pénz

Stratégiai együttműködést kötött a Gránit Alapkezelő és a Mathias Corvinus Collegium
A Gránit Alapkezelő és a Mathias Corvinus Collegium (MCC) által 2025. szeptember 18-án aláírt stratégiai együttműködés célja, hogy a Gránit
Adó és jog

Pénzügyi munkatársat keres a Libri-Bookline Zrt. – csatlakozz Magyarország vezető könyvkereskedelmi hálózatához!

Vendégszerető recepcióst keres a veszprémi Oliva Hotel & Étterem

Csontozói álláslehetőség Németországban – stabil munka, kiemelkedő fizetés

Csatlakozz a Maschinenring Magyarország csapatához Kecskeméten!
Retail

Elkelt a világ egyik legnagyobb játékpiaci óriása, elképesztő összeget fizettek érte
Olyan játékok köthetőek a céghez, mint a The Sims vagy a FIFA.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó
