Bulgária: építési piaci kilátások 2014-ig
2012-ben az építőipar hatalmas csökkenése Bulgáriában megállni látszik: a fejlesztők új piaci réseket keresnek a jelenlegi gazdasági helyzetben. 2012-2013 között a lakásépítési szektorra gyenge teljesítmény jellemző, nem nyújt jó lehetőségeket a befektetők számára, miközben a nem-lakásépítés szegmenseinek teljesítménye pont az ellenkező irányba mutat. A mélyépítésben tevékenykedő vállalatok arra építik stratégiájukat, hogy közbeszerzési pályázatokon nyerjenek a lehető legalacsonyabb áron.
A mélyépítési alszektor a csökkenés ellenére még mindig a legnagyobb részét adja a teljes építési teljesítménynek és 2014-ig az ágazat kilátásai pozitívak. Azonban 2011-ben csupán a közúti és vasúti projektek teljesítettek jól (beleértve a hidakat és alagutakat is), mely alágazatok 2012-2013 közötti időszakban is növekedni fognak.
Ami a nem-lakás célú építést illeti, 2011-ben ez az ágazat is csökkenést regisztrált, bár kisebb mértékűt, mint 2010-ben. A 2012-2014-re vonatkozó előrejelzéseink szintén negatívak. 2012 és 2013 között a szektor motorja a kereskedelmi épületek építése lesz, különösen a bevásárlóközpont-beruházások. Mivel azonban 2013-ra ezek befejeződnek, a 2014-es évre súlyos visszaesést prognosztizálunk ebben a szegmensben. Az irodaépítés továbbra is gyenge teljesítményt fog produkálni a jelenlegi irodaállomány magas üresedési rátája miatt. Előrejelzésünk szerint az ipari és raktár szegmens 2014-ig pozitív lesz.
A lakásépítési alszektornak van a legkisebb részesedése az építési szektorban; sem a befektetők, sem az állam nem hajlandó nagyprojekteket fejleszteni. A magas munkanélküliségi ráta, az alacsony vásárlóerő, az erős migráció és külföldi befektetők hiánya miatt nem jósolunk gyors fellendülést a lakásépítésben.

Exkluzív budapesti lakóparkok – prémium otthonok a jövőnek
Iroda

Eladó ipari ingatlan sokoldalú hasznosítási lehetőségekkel Győr Nádorvárosban

Szolgáltatott iroda: a legjobb megoldás a modern irodabérlésben

Hibrid munkavégzés és wellbeing – Ma már alapelvárás az irodapiacon!

Nagy Viktor az Indotek Group új non-retail értékesítési vezetője
Raktár

Új magyar raktár a világ legnagyobb logisztikai vállalatánál: megkezdte működését a DSV környezetbarát szigetszentmiklósi raktára

Eladó ipari ingatlan sokoldalú hasznosítási lehetőségekkel Győr Nádorvárosban

Kiadó raktárak könnyedén – így találhatsz gyorsan megfelelő raktárt!

Egyedülálló lehetőség: bérelhető majd megvásárolható területek az APCT Condo logisztikai központban
Otthon

Eladó galériás lakás Pesthidegkúton – terasszal és kertkapcsolattal, zöldövezetben

Növekvő Különbség a Fővárosi és a Vidéki Lakbérek Között – Budapesten elszálltak a bérleti díjak

Eladó közvetlen vízparti luxusvilla Balatonmáriafürdőn – egyedülálló lehetőség a Balaton déli partján

„Nem mindig aranytojást tojó tyúk az ingatlan!” – jön a kijózanodás a lakáspiacon?
Dizájn

Felújította a brit házaspár a konyháját: döbbenetes, mire bukkantak a padló alatt

A legdurvábban odaégett zsírt is félperc alatt lehozta: elvetemült ez az új takarítós trend

Kisebb a házuk, mint egy átlagos hálószoba, mégis tökéletesen elférnek – Videón mutatják be a miniotthont

Véletlenül hozzáért egy seprűvel a kutyájához: senki sem számított arra, ami ezután történt
Pénz

Meghozta a döntését a Kúria a devizahitelesek ügyében
Jogegységi határozat született az EU-s ítélet nyomán a tisztességtelen tájékoztatással kapcsolatban.
Adó és jog

Szendvicskészítő állás a Nimbus Pékségnél Szomoron – csatlakozz egy nagyszerű csapathoz!

Szabász munkatársat keres a szolnoki H.I.D. Textil Kft.

Dajkát keres a Brumi Óvoda – Csatlakozz szeretetteljes közösségünkhöz!

Varrónőket keres a 30 éve működő szolnoki varróüzem
Retail

Válaszolt a teljes kivonulással kapcsolatos kérdésre a Spar
Kisújszálláson augusztus 24-én végleg bezárja üzletét.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó
