Bővítik az Audi szerszámgyárát Győrben
Az Audi Hungaria Motor Kft. 16,5 millió eurós beruházással bővíti szerszámgyárát. A gyár 18 ezer négyzetméteres területe 10 ezer négyzetméterrel bővült, az új területre októberben kezdik a gépek beszerelését.
A győri székhelyű cég közleménye szerint a megnagyobbított csarnokban 10 ezer négyzetméteren kap helyet a karosszériaelemek kisszériás gyártása. A fejlesztéshez kapcsolódóan mintegy 60 új munkahelyet hoz létre a vállalat 2013-ig. A bővítéssel növelik a szerszámgyár kapacitását, lehetőséget teremtenek a technológiai fejlődésre és az optimalizálásra. Ezáltal a legjobb feltételek mellett első kézből nyújtanak prémium minőséget – idézte a közlemény Thomas Faustmann, az Audi Hungaria ügyvezetése elnökének szavait. A szerszámgyár az Audi Hungaria önálló pénzügyi elszámolású szervezeti egységeként működik. A kisszériás karosszériaelemek gyártásával a sportos Audi RS-modellek megbízható beszállítójává vált. Jelenleg 11 párhuzamosan futó járműprojekthez gyártanak több mint 80 különböző karosszériaelemet. Az Audi Hungariánál készülnek többek között az RS5 és R8 egyes külső karosszériaelemei.
A szerszámgyár 2005-ben nyílt meg Győrben. Jelenleg több mint 380 munkatársat foglalkoztat. A bővítés a szerszámgyár minden gyártási területén — a készülék- és berendezés – építésen, a szerszámgyártásban és a kisszériás karosszériaelem-gyártásban — lehetőséget teremt a kapacitás növelésére, valamint technológiai fejlődésre- írják. A győri székhelyű Audi Motor Kft. az Audi AG 100 százalékos leányvállalata, az Audi- és Volkswagen- konszern központi motorszállítója. Győrben gyártják az Audi TT Coupé és TT Roadster sportautókat, az A3 Cabriolet-t, 2011 januárjától pedig az RS3 Sportbacket. 2006 óta az Audi Hungaria számos alumínium karosszériaelemet szállít az Audi R8-hoz. 2010-ben 1648030 motort és 38541 járművet gyártott a vállalat. Az Audi Hungaria évek óta Magyarország egyik legnagyobb árbevételű vállalata, és az ország legnagyobb exportőreinek egyike.

Budapest egyik legzöldebb lakóparkja most mutatja a legszebb arcát – így hűti a várost a Metrodom Green
Iroda

Rugalmasság, wellbeing és fenntarthatóság: így alakítják át a munkahelyeket a jövő irodái

Vége a többéves irodabérletek korszakának? Egyre több vállalat vált rugalmas megoldásokra

Az irodapiac új korszakba lépett: már nem az a kérdés, kell-e iroda, hanem az, hogy milyen

Irodát bérelni ma már egészen mást jelent: egyre több cég vált szolgáltatott irodára
Raktár

Kiadó raktárt keresel? Így találhatsz néhány kattintással több ajánlatot egyszerre

Sikerre építve jön a következő szint: az APCT Condo után indul az APCT Trigo Maglódon

Elkészült az Airport City Condo Maglódon: 2026 áprilisától költözhető ipari egységek az M0-s mellett, egyedülálló konstrukcióban

Tudtad? Már pár kattintással megtalálhatod cégednek az ideális raktárt
Otthon

Nem érkeznek a vevők? Lehet, hogy már az első fotó miatt továbblépnek az érdeklődők

A Corvinusra vagy az ELTE-re vettek fel? Nagyszerű kiadó lakásokat hozunk a környékről!

Lakások ezrei bújhatnak meg a pincékben? Megszólalt a minisztérium, eldőlt, jöhetnek-e az olcsó alagsori otthonok

Az átlagnál drágább ingatlanokból többet adnak el, a prémium forgalma viszont nem nőtt
Dizájn

Eddig lehet orosz gáz Magyarországon: az Európai Bizottság döntött

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje
Pénz

Felvett 1,2 milliárd dollárnyi új adósságot a magyar állam
Az Államadósság Kezelő Központ zártkörű kibocsátásban adott el dollárkötvényeket.
Adó és jog

Rugalmasság, wellbeing és fenntarthatóság: ezek formálják a jövő irodáit

Vége a hosszú irodabérletek korszakának? Egyre több cég választ új megoldást

Irodaforradalom zajlik: egyre több cég hagyja ott a hagyományos irodákat Magyarországon

Amikor az iroda már nem költség, hanem stratégiai előny: így írják át a cégek a működés szabályait
Retail

Eszkalálódik az IKEA-sztrájk, csütörtök délután 3-ig folytatódik a munkabeszüntetés
Elégedetlenek az áruház magyarországi dolgozói.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





