Növekvő ingatlanportfólió a nemzetközi befektetőnél
A 2009. évi eredmények prezentálása során a Westdeutsche ImmobilienBank a kereskedelmi ingatlanpiaci finanszírozásban elfoglalt különleges helyzetét hangsúlyozta. A bank nettó működési profitja a 2008-as 141.8 millió euróról 2009-re 147.7 millió euróra emelkedett, mellyel jelenleg a szindikált hitelezési piac legnagyobb szereplője.
A bevételek egy részét nagyobb tartalékok képzésére fordította, melyek szintje a tavalyi évben 27.3 millió euróról 66.2 millió euróra emelkedett. A Westdeutsche ImmobilienBank vezetői optimisták és középtávon a célországok ígéretes jövőbeli lehetőségeinek kihasználásával piaci helyzetük további stabilizálódását várják, írja az Europe RE.
A 2009. évi eredmények prezentálása során a Westdeutsche ImmobilienBank a kereskedelmi ingatlanpiaci finanszírozásban elfoglalt különleges helyzetét hangsúlyozta. A bank az elmúlt években a gazdasági- és pénzügyi válság ellenére biztos profitokat termelt és üzleti modellje hosszú távon is fenntarthatónak látszik. Az IFRS szerinti konszolidált többlete az előző évi 96.7 millió euró után 2009-ben 83.4 millió eurót mutatott. Kétszámjegyű emelkedést produkáltak a 179.1 millió euróról 198.7 millióra növekvő kamatbevételek, valamint egy ennél is nagyobb, 25%-os megugrást mutattak a 25.9 millió euró helyett 32.4 millió eurót elérő jutalékbevételek.
A magabiztos számok mögött bevallásuk szerint a hitelfolyósítói és az ügynöki feladatkörök egyre nagyobb mértékű integrációja áll. A bank nettó működési profitja a 2008-as 141.8 millió euróról 147.7 millió euróra emelkedett, mellyel jelenleg a szindikált hitelezési piac legnagyobb szereplője. Az eredményeket nem tudta beárnyékolni a 10.2 millió eurós befektetési veszteség és a derivatívok miatt nagyot eső, mindösszesen 4.3 millió eurós kereskedési nyereség sem.
A cikket tovább olvashatja itt.

Modern otthonok Zugló zöldövezetében – új építésű lakások, CSOK Plusz lehetőséggel
Iroda

Rugalmas irodák – hogyan váltak alapmegoldássá a modern vállalkozások számára?

Azonnal használható iroda megkötések nélkül – így működik ma a rugalmas irodabérlés

Találd meg a céged új irodáját gyorsan, felesleges körök nélkül

Nem az ár dönt többé: így írja át az irodabérlést a fenntarthatóság, a jóllét és a rugalmasság
Raktár

Túlkínálat, óvatos optimizmus és kettős üzemmód – ilyen most az ipari-, logisztikai ingatlanpiac

Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt elkészül a fejlesztés, nő az érdeklődés

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév
Otthon

Banki ajándékpénz-verseny indult: már mindenhol jár legalább 200 ezer forint az Otthon Start mellé

Felrobbantotta a piacot az Otthon Start: Budapesten 26 százalékkal ugrottak a lakásárak

Újévi ingatlanpiaci körkép: merre tart Budapest lakáspiaca, és hol lesznek a sláger lokációk?

Kevesebb vétel, több kiszállás a befektetési célú ingatlanvásárlóknál
Dizájn

Ötször annyi szobanövény is elfér, ha így rendezed el őket: pofonegyszerű a design

6 olcsó trükk a lakás felfrissítéséhez: sokan félnek tőle, pedig páratlan lesz a végeredmény

Ezektől a hibáktól lesz hideg és élettelen az otthon – Mégis sokan elrontják

Fellélegezhetnek az ingatlanvásárlás előtt állók? Így alakulnak az árak idén
Pénz

Elkezdődött az év és vele együtt Magyarország eladósítása is
Újabb devizakötvényekkel lép piacra Magyarország.
Adó és jog

Megnyílt a pénzcsap a falvak előtt – 20 milliárd forint jut közterekre és középületekre

Irodapiaci trendek 2025: generációk harca, hibrid munkavégzés és láthatatlan MI az irodákban

Túlkínálat, óvatos optimizmus és kettős üzemmód – ilyen most az ipari-, logisztikai ingatlanpiac

Lakatos szakembert keres az Eurogart Kft. – megbízható, hosszú távú állás Óbudán
Retail

Ma még beszerezhető a pezsgő és a virsli – így alakul az üzletek nyitvatartása szilveszterkor és újévkor
Mutatjuk a részletes nyitvatartási rendet.
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





