Van, ahol nem fognak luxusadót fizetni
Összesen tízezer ingatlan lehet érintett az extra adónem kapcsán, amit április végéig kell a magánszemélyeknek befizetniük.
A luxusadót április 30-ig kell befizetniük azoknak a magánszemélyeknek, akik százmillió forintnál értékesebb lakóingatlannal rendelkeznek – írja a Magyar Hírlap. Az adó a százmillió feletti rész fél százaléka. A cikk szerint összesen tízezer ilyen ingatlan lehet Magyarországon, az adóból pedig összesen 1 milliárd forint extra bevételre számíthatnak az önkormányzatok.
Az ingatlanok értékét a fajtájuk és fekvésük szerint kialakított árövezetek alapján határozzák meg az önkormányzatok. Az árövezeteket tartalmazó rendeleteket március végéig kell a településeknek megalkotni. A fővárosi önkormányzat a besorolásról március 13-án dönt, a kerületeknek ezután “csak” az adó beszedésével kell foglalkozniuk. Budapest 15 értékövezetbe lesz majd besorolva – írja a lap.
Amíg azonban a fővárosi kerületek egy része komolyan számol az extra adóforintokkal, addig a vidéki önkormányzatok inkább nyűgnek tekintik az új adónem bevezetését. Egyes településeken csupán néhány, máshol közel száz épület után kell majd fizetni a luxusadót. Van olyan város, ahol a közgyűlés egyszerűen megállapította, hogy náluk ilyen értékű ingatlan nincs, így rendeletet sem kell alkotni – olvasható az újság mai számában.

Brickery Homes – az utolsó lakások Budapest szívében, fix 3%-os hitellel
Iroda

Rugalmas irodai megoldás a jövő vállalkozásai számára

Rugalmas irodamegoldások: a modern vállalkozások új kedvence

Modern irodák Budapest XIII. kerületében – Rugalmas megoldások a Metropol Office-ban

Szolgáltatott iroda: a legkényelmesebb megoldás a modern vállalkozások számára
Raktár

Közel az átadáshoz az Airport City Condo Ipari- és Logisztikai Park – idő előtt költözhetnek a bérlők

Újra lendületben az ipari ingatlanpiac – látványos bővülést hozott a harmadik negyedév

Harmincszoros bővülés – 15 500 négyzetméterre költözik az iLogistic a CTPark Budapest West logisztikai és ipari parkban

Kelet-Európa a logisztika új motorja – Magyarország a régió központi szereplőjévé válhat
Otthon

Durva trükkökkel préselik be az árakat az Otthon Start plafonja alá – kiderült, hol spórolnak a lakásfejlesztők!

HITELPIACI REKORD AZ OTTHON START MIATT

Légy az első, aki értesül az árcsökkenésekről – így csaphatsz le a legjobb lakásajánlatokra!

ILYEN OTTHONT SZERETNÉNEK A MAGYAROK
Dizájn

Soha ne moss ilyen programmal: brutális rezsi jön utána

Rá sem ismersz a régi, sötét fürdőszobára – 7 előtte-utána kép, amitől leesik az állad

Így a legegyszerűbb kiszedni a koszt a mosógép alól: egyszerű a trükkje

Ezzel soha ne pucold a mosógépet, mert tönkreteszi – Kevesen tudják, hogy milyen nagy kárt okozhat
Pénz

Példátlan ítélet született a bíróságon, 40 millió forintot kell fizetnie a banknak egy devizahitelesnek
A felvett összeg háromszorosát fizette vissza egy gyulai család.
Adó és jog

Lakatos szakembert keres az Eurogart Kft. – megbízható, hosszú távú állás Óbudán

Csatlakozz az Alkotás Szolgáltató Kft. csapatához műszaki előkészítőként!

Statikus tervező mérnököt keres a KreaBIM Kft. – alkotói szemléletű, változatos projektek Dunakeszin

Víz-, gáz-, fűtésszerelő munkatársat keres az Eurogart Kft. Budapesten
Retail

A kereskedelmi ingatlanpiac 2026-ban: kitart a mérsékelt optimizmus
A Deloitte legfrissebb nemzetközi felmérése szerint a kereskedelmi ingatlanszektor számos kihívással néz szembe, ugyanakkor 2026-ban bővülhetnek azok a cégek, amelyek
Szolgáltatók

Tudta, hogy mit ünneplünk április 21-én?

Ez a csapat kiemelkedő “láthatóságot” ért el az ingatlanpiac webes területén

Ez a vállalat újabb parkot vásárolt Olaszországban

Mintegy 30 milliárdos hitel három ütemre
Videó





